Turnaje se zúčastnilo 10 zahraničních týmů: Španělsko, Německo, Turecko, Polsko, Slovensko, Rusko, Chorvatsko, Slovinsko, Rakousko, Litva a domácí Česko. V celkovém počtu 280 závodníků měli své zastoupení i taekwondisté z Protivína (6 startujících).

Turnaj byl pro všechny hodně náročný, proto neměli Protivínští svou roli jednoduchou, když závodníci ze zahraničí měli více zkušeností. K vidění bylo hodně zranění a také K. O.

Také první z Protivínských nastoupila Adéla Kubičková, která se probojovala do finále, jež bylo hodně náročné. Adéla bojovala nejen se soupeřem, ale i s rozhodčími. Po nedovolených úderech do krku chtěla zápas vzdát, ale vidina zlaté medaile z tohoto turnaje ji dala novou sílu. A také zlato získala.

Také Daniel Trubka to neměl jednoduché, ale v semifinále stačil pouze na 3. místo. Svého soupeře šokoval tím, že prohrával 1:3 na body. Poté bodově skóre dotáhl na 3:3 a v prodloužení prohrál, takže skončil třetí. Vilím Plundrich rovněž v semifinále podlehl vynikajícímu reprezentantovi z Ruska na body a obsadil bronzovou pozici.

Další umístění protivínských závodníků:

Milan Eliášek – 5. místo, Jiří Macháček – 4. místo, Jakub Chudomel – 4. místo.

Tímto turnajem protivínští taekwondisté úspěšně ukončili rok 2008. Nyní už se připravují na další sezonu.