Pořadatelem této akce byl oddíl karate Tygr Ostrava ve spolupráci s karate VSK – VŠBU Ostrava. Účastnilo se celkem 431 závodníků z 66 oddílů, klubů a škol karate z pěti zemí (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko a Rakousko).

Evropská liga

Tato soutěž je zařazena do druhého ročníku Evropské ligy karate. V jejím prvním ročníku skončil v celkovém hodnocení na 3. místě v disciplíně kumite Matěj Cvrk z Budó školy KK Písek. Soutěž se koná vždy v šesti kolech v zemích zařazených do této ligy.

Český reprezentant Marek Pohanka (1. dan) z Budó školy KK Písek, pod vedením šéftrenéra Karla Koleruse (držitel 5. danu karate–do Shotokan, 2. danu Jiu–jitsu a 1. danu Allkampf–jitsu) potvrdil své vysoké kvality ziskem všech tří cenných kovů v kata i kumite ve své juniorské kategorii, tak i mezi muži.

Umístění Marka Pohanky:

Kumite junioři –61 kg: 1. místo, kata junioři: 2. místo, kata muži – 3. místo.

Jede na Evropu

Marka Pohanku čeká koncem ledna 2009 ve Francii první oficiální start v české národní reprezentaci, a to na mistrovství Evropy v kategorii kumite juniorů. Po Petře Pecekové a Robinu Popelkovi je to již třetí aktivní závodník, který vzešel z Budó školy KK Písek.

Sledovaný Cvrk

Další v řadě, který je v hledáčku české reprezentace, je mladý talentovaný karatista Matěj Cvrk z Orlíka nad Vltavou, loňský sportovní talent Písecka.
Budó škola KK Písek je považována Českým svazem karate za úspěšnou líheň talentů, pro které má trenér Karel Kolerus velký cit.