VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Letošní ročník lesního běhu Kolem Ameriky měl větší účast než loni, hlavně z řad mládeže

Písek - Letošního, v pořadí již 83. ročníku lesního běhu Kolem Ameriky v Písku, se zúčastnilo 212 závodníků a závodnic, což je více než v minulém roce (vloni 150).

22.10.2008
SDÍLEJ:

Na snímku jsme zachytili na trati dívky kategorie žákyně starší (roč. 1993 - 1994) při absolvování závodu na 800 metrů, který se konal v rámci 83. ročníku lesního běhu Kolem Ameriky v Písku.Foto: Deník/František Bořánek

Závod uspořádaly atletické oddíly TJ Sokol Písek, Atletika Písek, o. s., a Společnost pro dobré soužití. Letos se na „Americe“ soutěžilo ve dvaceti šesti kategoriích. Po roční přestávce, zaviněné těžkou nemocí, se do Písku vrátil v roli startéra populární herec Pavel Nový (dle jeho slov dostal po televizní 13. komnatě hromadu povzbuzujících dopisů od diváků).

Hodně autogramů rozdala v průběhu závodu mistryně světa a olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová, která přivedla na start kategorie dívky – předškolní věk – svoji dceru Lucinku. Ta doběhla na čtvrtém místě.

Výsledky 83. ročníku lesního běhu Kolem Ameriky podle kategorií:

Dívky – předškolní věk (9 startujících) – 150 m: 1. Pavla Krejčí (SK Čéčova ČB) 0,20, 2. Anežka Honsová (Nahošín) 0,21, 3. Eliška Švábová (ŠSK Borotín) 0,21 sec.

Chlapci – předškolní věk (13) – 150 m: 1. Matěj Vlach (SK Čéčova ČB) 0,19, 2. Štěpán Kroupa (Ski klub Písek) 0,19, 3. Matěj Havlíček (HC Vimperk) 0,20 sec.

Žákyně přípravka (16) – 550 m: 1. Eliška Sýkorová (SKP ČB) 1:01, 2. Kristýna Kačírková (Atletika Písek) 1:02, 3. Kamila Pilíková (ČZ Strakonice) 1:07 min.

Žáci přípravka (13) – 550 m: 1. Vojtěch Vlach 1:05, 2. Martin Svoboda (oba SK Čéčova ČB) 1:07, 3. Adam Zelenka (Atletika Písek) 1:09 min.

Žákyně nejmladší (14) – 660 m: 1. Petra Černá (ČZ Strakonice) 2:44, 2. Tereza Surá (SK Čéčova ČB) 2:50, 3. Adéla Záhorová (Milevsko) 2:50 min.

Žáci nejmladší (17) – 660 m: 1. Martin Hrabák (Sokol Písek) 2:34, 2. Vít Kozák (Atletika Písek) 2:35, 3. Miroslav Mikšl (Slavia ČB) 2:38 min.

Žákyně mladší I. (17) – 660 m: 1. Zuzana Kůsová (Atletika Katovice) 2:28, 2. Michaela Kašová (Atletika Písek) 2:30, 3. Vendula Vačkářová (Atletika Katovice) 2:35 min.

Žákyně mladší II. (7) – 660 m: 1. místo Michaela Hejlová (Atletika Písek) 2:23, 2. Natálie Grabmüllerová (SKI Šumava) 2:24, 3. Zuzana Novotná (ŠSK Borotín) 2:33 min.

Žáci mladší I. (11) – 800 m: 1. Jiří Ingeduld (Sokol ČB) 3:02, 2. Miroslav Sýkora (SKP ČB) 3:08, 3. Jan Kaifer (Sokol Stachy) 3:09 min.

Žáci mladší II. (9) – 800 m: 1. Benjamin Rizvanovič (SK Čéčova ČB) 2:31, 2. Martin Bárta (Ski klub Šumava) 2:34, 3. Lukáš Provazník (Atletika Písek) 2:39 min.

Žákyně starší (9) – 800 m: 1. Aneta Grabmüllerová (SKI Šumava) 2:47, 2. Dominika Bártlová 2:55, 3. Pavla Kohoutková (obě SKP Čéčova ČB) 2:55 min.

Žáci starší (9) – 1600 m: 1. Gustav Had (SKP ČB) 5:09, 2. Tomáš Sláma (SK Sporting Příbram) 5:10, 3. Václav Lebeda (SK Libín Prachatice) 5:35 min.

Dorostenky (3) – 1600 m: 1. Barbora Hlaváčová (Šutri Prachatice) 6:19, 2. Martina Polcová (Ski klub Šumava) 6:35, 3. Michala Budínová (SK Čéčova Č. Budějovice) 6:45 min.

Juniorky (3) – 1600 m: 1. Nikola Filková (ČZ Strakonice) 6:49, 2. Věra Hoštičková (Šutri Prachatice) 6:57, 3. Marie Švábová (Borotín) 7:12 min.

Dorostenci (3) – 2600 m: 1. Jan Skřivan 10:24, 2. Adam Čoudek (oba SK Libín Prachatice) 10:24, 3. Miloslav Řehoř (AC Čimelice) 11:03 min.

Junioři (3) – 2600 m: 1. Michal Jarolím (VS Tábor) 9:12, 2. Tomáš Morong (SK Libín Prachatice) 10:25, 3. Ondřej Šejvl (PK Strakonice) 11:03 min.

Ženy 20 – 34 let (3) – 2600 m: 1. Lucie Špatenková (SKP ČB) 9:45, 2. Jana Melichová (SK Čéčova ČB) 9:51, 3. Radka Jirásková (Lnáře) 12:21 min.

Ženy 35 – 44 let (3) – 2600 m: 1. místo Alice Pilková (Větřní) 10:37, 2. Olga Honsová (Nahošín) 11:01, 3. Jitka Válková (AC Čimelice) 12:18 min.

Ženy 45 – 54 let (5) – 2600 m: 1. Dana Halešová (SK Vltava Český Krumlov) 11:56, 2. Hana Pecháčková (VS Tábor) 11:59, 3. Božena Hronová (Šutri Prachatice) 12:08 min.

Ženy 55 let a starší (1) – 2600 m: 1. Věnceslava Pokorná (AC Kovošrot Praha) 12:43 min.

Muži mílaři (10) – 5200 m: 1. Radomír Soukup (AC Tábor) 18:17, 2. Radek Kučera (Pacov) 18:23, 3. Martin Tipka (KIN České Budějovice) 18:24 min.

Muži veteráni 40 – 49 let (9) – 5200 m: 1. Radomír Soukup (AC Tábor) 18:17, 2. Jiří Jansa (Atletika Písek) 18:20, 3. Ervin Beshir (SK Zdice) 19:45 min.

Muži veteráni 50 – 59 let (6) – 5200 m: 1. Josef Vitásek (Buková) 20:23, 2. Václav Valíček (ČZ Strakonice) 21:18, 3. Pavel Novák (Liga 100 Praha) 22:09 min.

Muži veteráni 60 – 69 let (8) – 5200 m: 1. František Marek (SBD Týn n/Vltavou) 22:41, 2. Ivo Řezáč (Chem. Litvínov) 23:11, 3. Zdeněk Mikšovský (SK Včelná) 23:23 min.

Muži 70 let a starší (1) – 5200 m: 1. Alexandr Fletzer (roč. narození 1923, Liga 100 Praha) 48:13 min.

Hlavní kategorie – muži 20 let a starší (10) – 10 400 m: 1. Roman Skalský (Salomon team) 36:55, 2. Adam Kouba (Kel team) 37:28, 3. Radek Kučera (Pacov) 40:16 min.

Autor: František Bořánek

22.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Památník Adolfa Heyduka v Písku.

Knihovna a muzeum pořádají přednášku

Průvod masek prošel historickým centrem Písku.
56

OBRAZEM: Maškarám v Písku velel vůdce Kim

Krátce z obcí Písecka

Písecko - Pozvánky na kulturní akce.

Ledovka, zasněžené silnice a nehody, to jsou aktuálně jižní Čechy

Jižní Čechy - Sněžení komplikuje dopravu na řadě míst.

OBRAZEM: Po Kestřanech se v sobotu proháněly maškary

Kestřany - V sobotu se v Kestřanech konal masopust.

Mělo by být v Písku další íčko u Kamenného mostu?

Písek - O tom, že se turistické informační centrum má stěhovat do nové knihovny, už rada města rozhodla. Na svém čtvrtečním jednání však měla toto téma na stole znovu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT