Týmy první ligy

Mistrovství ČR v mužské kategorii se konalo znovu v Třebechovicích pod Orebem. Sjelo se na něj všech deset kvalifikovaných týmů, často v nejsilnějších sestavách. A tak byla podle regulí utvořena šestičlenná první liga o dvou tříčlenných skupinách a spodní čtyři družstva utvořila druhou ligu.
Nasazení družstev postavilo PeaceEggu do cesty nejprve dva pražské celky – Terrible Monkeys a Žlutou Zimnici.

Zvláště v prvním utkání byli Písečtí soupeři vyrovnaným soupeřem, ale zkušenost nakonec převážila v obou dramatických zápasech pro Pražany po výsledcích 11:9 a 13:9. Následoval zápas s posledním týmem druhé trojice, jimž byl plzeňský Atruc, který se Jihočechům dařilo v předchozích zápasech sezony porážet. Tentokrát však byl úspěšnější soupeř, který v závěru vyrovnaného utkání odskočil na konečných 11:9, čímž odsoudil PeaceEgg do večerní baráže mezi horní a dolní skupinou.

Skupinová baráž

Nad jasným vítězem druhé ligy F. U. J. vedli Písečtí již o dva body a byli v držení disku, ale v závěru se snad projevila větší únava z náročnějších zápasů a o bod nakonec prohráli 10:11. V dalším průběhu finále tak již hrál písecký tým jen o sedmé místo, které před Velkou Moravou a Východním blokem s přehledem uhájil a o příčku tak přece jen vylepšil loňské umístění.

Hráčky s bronzem

Tři hráčky PeaceEggu Radka Nováková, Marta Němečková a Lenka Valentová, startující v kategorii women, byly na tomto mistrovství úspěšnější a s pražským dívčím týmem F. U. J. získaly, stejně jako před rokem, bronzové medaile. Posledně dvě jmenované dívky navíc vydatně pomohly také s rozehrávkou v píseckém open družstvu.Mistry republiky v openu se stali potřetí v řadě suverénní Prague Devils a v kategorii women také obhájily loňské prvenství ženy Žluté zimnice.

Kapitán PeaceEggu Marek Holický turnaj zhodnotil takto:

„Rozhodně jsme podali maximální výkon, holky navíc za dva týmy. Sehráli jsme opravdu vyrovnané partie. Jsme mladý tým, a tak se naše nevyhranost projevovala, řekl bych, hlavně v koncovkách zápasů a také v koncovkách některých bodů. Zakončování ze standardního postavení nám dělalo asi největší problém. Opět jsme zopakovali dobrou obranu, a tak jsme v řadě zápasů své chyby napravovali, takže se v konečném výsledku až tolik neprojevily. Osobně jsem vážně spokojen. Mezi třetím a osmým místem byl jen malý rozdíl a příště může být vše jinak.“

Sestava PeaceEggu: Marek Holický, Miroslav Houška, Jan Kouba, Pavel Kouba, Radim Maňák, František Marek, Tomáš Němeček, Marta Němečková, Tomáš Nikodem, Gabriel Shanahan, Václav Svoboda a Lenka Valentová.

PAVEL KOUBA