Předseda oddílu Rudolf Žaba a manažer Michal Horák říkají: Čeká nás těžká sezona s řadou změn, ale musíme to dobře zvládnout.

Připomeňme, že právě kvůli tomuto neúspěchu odstoupil ze své funkce trenér družstva Josef Keclík, který se vzdal i funkce předsedy oddílu. Novým předsedou se stal MUDr. Rudolf Žaba, který spolu se sportovním manažerem ing. Michalem Horákem přijal naše pozvání k rozhovoru.

Nastaly v oddíle i jiné změny?

R. Žába: Po zmiňovaném neúspěchu odstoupil realizační tým interligového družstva žen a také celý výbor oddílu.
M. Horák: Nový výbor nyní pracuje ve složení: předseda Rudolf Žaba, organizačním pracovníkem je Jaroslava Šáchová a funkci hospodářky zastává Olga Bullová. Ta má na starosti ekonomickou stránku oddílu kromě interligového družstva žen.

Můžete říci, jaké je složení nového realizačního týmu družstva žen?

M. Horák: Trenérem družstva se stal Jan Salač. Je to trenér, který má za sebou , i přes svůj nízký věk, bohatou praxi. Kdysi s družstvem Střešovic vyhrál první ligu, poté působil jako trenér u dívčí dorostenecké reprezentace. V poslední době působil v roli asistenta trenéra Kuťky u interligového družstva žen pražské Slavie. Jan Salač je držitelem trenérské licence A, takže má plné předpoklady k tomu, aby pracoval u našeho týmu.

Vedoucím družstva je Tereza Bartošová, která dříve hrála na profesionální úrovni slovenskou interligu za tým ŠKP Bratislava. Nyní se z osobních důvodů přestěhovala do Písku. Rudolf Žaba kromě předsedy oddílu zastává i funkci lékaře týmu . Funkci asistenta trenéra jsme zatím nechali neobsazenou. Člověk, kterého jsme oslovili, naši nabídku odmítl, a tak jsme náhradu nehledali.

A co změny v hráčském kádru?

R. Žaba: To je kámen úrazu. Na odchodu jsou údajně tři hráčky: Kateřina Keclíková, Kateřina Kučerová a Veronika Mísařová. Ještě ale není nic jistého. Už nyní sháníme posily, o kterých bych ale v tuto chvíli nerad hovořil, protože jsme teprve ve stadiu jednání.

M. Horák: Vzhledem k současným nestandardním vztahům v oddíle, nefunguje komunikace tak, jak by měla. Je fakt, že co se týká Kateřiny Keclíkové, Slavia se už oficiálně ozvala. Její podmínky a naše podmínky jsou nyní ve stadiu vzájemného dolaďování. Kateřina Kučerová přijala pozvání na testování od dvou družstev v Německu. Jsme s ní domluveni, že do zahájení letní přípravy našeho týmu nám sdělí své definitivní rozhodnutí. U brankářky Veroniky Mísařové je to jasné, žije v Praze, kde také pracuje, za rok zjistila, že dojíždění do Písku na tréninky i zápasy jí časově moc nevyhovuje, a tak se pokouší o pražské angažmá. Ale ani zde není ještě nic uzavřené.

Takže nyní hledáte náhradu za tyto hráčky?

R. Žaba: Všechny tyto avizované odchody vyprovokovaly naše aktivity směrem k „zalepení“ vzniklých mezer v kádru. Na dobré cestě je jednání ohledně příchodu dvou mladých hráček na post spojky. Naše ekonomická situace nám bohužel nedovoluje získávat zkušené hráčky.

M. Horák: „Lovili“ jsme ve vodách mladých nastupujících hráček, které ukončily dorostenecký věk. Jednání ohledně příchodu dvou spojek je na velmi dobré cestě. Jedna je už téměř jistá, u druhé jednáme s mateřským oddílem o jejím hostování. Dále jsme oslovili zkušenou brankářku, která je podobného ražení jako Mísařová. Dala si nějaké podmínky a my teď zvažujeme, zda jsme schopni je splnit. V tuto chvíli se dá říci, že pokud všechna jednání skončí úspěšně a zmiňované hráčky k nám přijdou, budeme mít dobrou náhradu. Navíc zpět do družstva se vrací Zuzana Martenková a po dlouhodobém zranění již uzdravená Kateřina Moravcová.

Kdy družstvo žen zahájí přípravu na nový ročník interligy?

R. Žaba: Družstvo žen zahájí přípravu na novou sezonu 30. července, a to v domácím prostředí. Každá z hráček dostala po skončení minulé sezony individuální plán na tento měsíc, který by měla plnit. V polovině srpna pak družstvo absolvuje týdenní soustředění na Štědroníně. V rámci přípravného období tým sehraje turnaj v Otrokovicích a také několik přátelských zápasů.

V obloukové hale dojde k některým změnám. Můžete přiblížit, k jakým?

R. Žaba: Především se rovná hrací plocha. Už tam nebude beton, ale tzv. pěnový asfalt, šetřící dolní končetiny, na který pak bude položen nový povrch. Dále v plánu bylo přidělat v hledišti jeden stupínek, aby se zvětšila kapcita sedadel pro diváky, ale k tomu zřejmě nedojde.

S jakým cílem půjdou ženy do nového ročníku interligy?

M. Horák: I když je reálná šance, že odcházející hráčky nahradíme, nebude tato náhrada adekvátní. To si musíme uvědomit. Proto letošní cíle redukujeme na udržení týmu v soutěži a vyhnutí se baráži. Pokud by se nám podařilo bojovat o play off, tak by to bylo jenom skvělé.

A co dorostenecké celky dívek a chlapců?

M. Horák: Šéftrenérem dorostenecké dívčí složky se stal Jan Slavík, který je jediným trenérem z Písku, jenž dosáhl předepsané licence A. Jeho pravou rukou bude Miroslav Baumruk. Nadcházející sezona bude u děvčat předělová, protože teď v ní nemáme silné ročníky. Přesto při dobrém a taktickém vedení družstev bychom mohli dosáhnout alespoň na střed tabulky. U mladších dorostenců jsou po minulé vydařené sezoně cíle vyšší. Je reálné, aby naši chlapci bojovali o druhé místo, zaručující postup na mistrovství republiky. Co se týká mládeže v krajských soutěžích, tam máme jen ty nejvyšší cíle, včetně účasti ve finále žákovské ligy. Premiérově do krajského přeboru minižactva kategorie dívek vstoupí ročníky 1999 a 2000.

Chystáte do nové sezony nějaké novinky?

R. Žaba: Příznivce házené jistě bude zajímat, že od nové sezony bude hrát ve 2. lize žen družstvo Sokola Písek B, které bude složené převážně z bývalých hráček, které nyní dostali opět chuť obnovit činnost a hrát pravidelnou soutěž. Trenér Salač vidí v rezervním týmu velké pozitivum. Družstvo, které povede trenér Michal Horák, bude zajímavým prvkem do nové sezony. Děvčata si převážnou část rozpočtu budou hradit z vlastní kapsy. Věřím, že celou sezonu úspěšně zvládneme.