V letošní atletické sezoně již získal celkem tři krajské přebornické tituly (jeden halový ve vrhu koulí a dva na dráze, a to opět ve vrhu koulí a v běhu na 200 m překážek).

I přes nepříjemné zranění nohy dokázal vyhrát dvě disciplíny a získal zlaté medaile.

Pro už jistý čtvrtý titul v soutěži družstev si pojede se svými kamarády z týmu v září na třetí kolo krajského přeboru družstev do Nové Včelnice. Nadějnému atletu jsme položili několik otázek:

Letošní atletický rok je právě v poločase. Můžeš zhodnotit dosavadní svá vystoupení v atletických soutěžích?

Moje letošní vystoupení jsou zatím docela slušná. V hale jsem startoval pouze jednou a hned se mi zadařilo, získal jsem první místo ve vrhu koulí. V přeboru družstev si zatím vedeme také úspěšně, škoda, že nechodí všichni naši závodníci. Přebor jednotlivců se mi vydařil, i když je pořád co zlepšovat.

Kterého letošního úspěchu si nejvíce ceníš a proč?

Nejvíce si asi cenním výsledků na závodech ve Veselí nad Lužnicí, které byly na velmi dobré úrovni a podařilo se mi na nich vyhrát. Ale spokojen jsem byl i v Nové Včelnici. I když jsem měl zranění na palci nohy, podařilo se mi vyhrát dva krajské tituly.

Jakou atletickou disciplínu máš nejraději a naopak, kterou „nemusíš“?

Nejraději mám vrh koulí a dvě stě metrů překážek, naopak nemusím dlouhé běhy.

V minulých dnech se v Táboře uskutečnilo mistrovství České republiky mužů a žen v atletice. Byl jsi se podívat na naše nejlepší atlety a atletky před nastávajícími Olympijskými hrami v Pekingu? Na které diciplíny jsi se těšil?

Od atletického oddílu jsem dostal vstupenky pro sebe na oba dny a pro otce na sobotní závody, takže jsme se jeli do Tábora podívat. Nejvíce jsem se těšil na sprinterské souboje, na dálku a také, a to především, na vrh koulí.

Máš svůj atletický vzor?

Vyložený vzor nemám, alelíbí se mi výkony desetibojaře Romana Šebrleho nebo oštěpařky Barbory Špotákové, ale také sprinter Asafa Powell.

Jaké atletické závody či přebory budeš absolvovat v době dovolených?

Měl bych absolvovat krajský přebor ve víceboji, konkrétně devítiboj, a to v Českých Budějovicích. A kdyby se nabízely, tak bych se zúčastnil i jiných závodů.

Jaké bylo vysvědčení na závěr školního roku?

Vysvědčení bylo docela slušné. Vím, kde mám ještě přidat.

Jak trávíš své volné chvíle a jakou muziku nejraději posloucháš?

Své volné chvilky trávím hlavně fotbalem, tenisem, prostě sportem. Z muziky poslouchám nejraději rock.

JOSEF FUKA