Semice - Sobotní závod Galaxy CykloŠvec maraton horských kol (12. 7.), který se jel v Píseckých horách jako součást Velo série 2008 a mistrovství Galaxy série i jako Microsoft ITchallenge 2008 vyhrál s velkým náskokem na trati dlouhé 100 km svěřenec trenéra Jána Svorady, Estonec Martin Loo (Merida biking team), který je mistrem své země, před Petrem Soukupem (Galaxy GS Jistebnice) a Zdeňkem Nehonským (Hudy sport Tábor).

V Písku-Semicích se na šestém ročníku závodu Píseckými horami sešla na horských kolech opět výborná konkurence. První ženou v cíli byla Jana Matlášková (Cyklo Jiřička), druhou v pořadí Anna Haselbauerová (Prodoli team) a třetí Hana Kadlecová (Kent).

Na kratší trati 45 km zvítězil Roman Káles (Exact) před Martinem Polákem (Galaxy GS Jistebnice) a Václavem Holubem (CK Mladá Vožice). Mezi ženami zvítězila Šárka Grabmüllerová (B + H České Budějovice) před druhou Janou Kubáčovou (Bikeranch team) a Katarínou Hranaiovou (www.bikemarket.cz).
Na sedmém místě v kategorii mužů nad 60 let dojel nejstarší účastník pelotonu, 67 letý cyklocestovatel František Šesták (Galaxy CykloŠvec), který letos v květnu zdolal 1500 km dlouhou trasu Praha – Paříž.

Na startu vyjeli před hlavním pelotonem členové Cykloveterán klubu Písek v dobových oděvech na historických kolech.

V Semicích byl připraven i zábavný program, před startem i před vyhlášením vítězů se uskutečnilo vystoupení píseckých mažoretek. Diváky zaujalo i vystoupení orientálních tanců. V cíli zahrála pražská blues&beatová kapela Dobrá pěna i rádio Faktor.

Po vyhlášení vítězů se opět losovala v tombole řada věcných cen – horské kolo, mobilní telefon, termoprádlo, dresy a jiné. V cíli byly pro závodníky připraveny meruňkové knedlíky a jiné dobroty z polní kuchyně místního starosty Milana Smoly.

Výsledky – trasa 100 km:

Kategorie A1: 1. Martin Loo (Merida biking team) 3:47:22,0, 2. Zdeněk Nehonský (Hudy Sport Tábor) 4:01:23,9, 3. Ondřej Pecháček (Galaxy GS Jistebnice) 4:09:18,9 hod.

Kategorie B1: 1. Petr Soukup (Galaxy GS Jistebnice) 3:59:38,0, 2. Jiří Rechtík (CK Znojmo) 4:05:10,5, 3. Václav Jehně (Kola BSP Planá n/Lužnicí) 4:15:16,2 hod.

Kategorie C1: 1. Tomáš Tůma (Cykloklub Kněžice) 4:02:19,0, 2. Josef Soušek (Cyklotrenink.com) 4:07:26,7, 3. Petr Šimera (Sportful.cenytisku.cz) 4:12:23,8 hod.

Kategorie D1: 1. Pavel Rybařík (Galaxy GS Jistebnice) 4:40:16,4, 2. Zdeněk Lidický (Slavie K. Vary) 4:50:29,5, 3. František Nechvátal (Cykloklub Kněžice) 4:54:24,1 hod.

Kategorie H1: 1. Jana Matlášková (Cyklo Jiřička) 4:49:57,0, 2. Hana Kadlecová (Kent) 5:37:29,1, 3. Martina Vorlová (Anexia) 6:22:09,9 hod.

Kategorie Z1: 1. Anna Haselbauerová (Prodoli racing team) 5:23:45,5, 2. Zuzana Trojanová (Bikeklub Sokolisti Náměšť n/Oslavou) 5:42:29,9, 3. Michaela Picková 5:44:59,1 hodin.

Trasa 45 km:

Kategorie A2: 1. Roman Káles (Exact) 1:35:30,6, 2. Václav Holub (CK Ml. Vožice) 1:35:46,2, 3. Tomáš Gladiš (bikezone. cz/mrx) 1:39:25,6 hod.

Kategorie B2: 1. Martin Polák (Galaxy GS Jistebnice) 1:35:31,9, 2. Martin Vojtěch 1:36:48,0, 3. Daniel Vágner (Factor Bike Team) 1:41:19,6 hod.

Kategorie C2: 1. Miroslav Pechouš (Cyklo Olympia) 1:41:18,0, 2. Radek Neumann (Cyklo Galaxy Švec Písek) 1:42:40,2, 3. Martin Müller (SP Kolo) 1:42:55,4 hod.

Kategorie D2: 1. Petr Krupička (Velosport Valenta Team) 1:47:00,1, 2. Jiří Vach (Galaxy GS Jistebnice) 1:47:12,2, 3. Zdeněk Bartoš (GT Theo Sport K. Vary) 1:53:57,8 hod.

Kategorie M3: 1. Viktor Stošek (SCV Blatná) 1:43:53,5, 2. Martin Heřt (Bike Live Club) 1:47:53,8, 3. Tomáš Renfus (CK Mladá Vožice) 1:51:16,8 hod.

Kategorie H2: 1. Šárka Grabmüllerová (B+H Č. Budějovice) 1:56:07,5, 2. Jindra Dohnalová 2:34:23,5, 3. Věra Bukovjanová 2:36:05,4 hod.

Kategorie E2: 1. Vladimír Barták (Šrouby Bártová) 1:59:01,6, 2. Zdeněk Kubašta (Elektro Kubašta Chrudim) 2:08:46,9, 3. Václav Klíma (Cyklo Velešín) 2:12:59,6 hod.

Kategorie TN2: 1. Bohuslav Paule (K2) 2:30:14,5, 2. Libor Jelínek (MTB Ježíkov) 2:34:17,6, hod.

Kategorie Z2: 1. Jana Kubáčová (Bikeranch Team) 1:56:46,4, 2. Katarína Hranaiová (www.bikemarket.cz) 2:01:49,1, 3. Lucie Samcová (SK Řepice) 2:01:50,3 hod.

Kategorie Z3: 1. Michaela Jordánová (CK Kučera Znojmo) 2:03:00,0, 2. Andrea Drengubáková (Galaxy CykloŠvec) 2:08:21,9, 3. Eva Fuxová (CK Kučera Znojmo) 2:28:19,9 hod.

Další závod letošní Galaxy série se uskuteční již tuto sobotu pod názvem Trek maraton Přes tři vrchy Vysočiny v Horní Cerekvi.

KAREL ŠVEC