Polsko - Moderní gymnastky TJ Spartak Písek Hana Strnadová a Nela Horažďovská se v doprovodu svých rodičů a trenérky Lenky Karlové zúčastnily ve Wroclavi mezinárodního pohárového závodu.

Pro obě děvčata to byla první velká zahraniční účast na větším, tentokrát dvoudenním mezinárodním podniku.
Silná zahraniční konkurence gymnastek především z Ukrajiny, Chorvatska, Anglie a Polska slibovala velkolepou podívanou, což se také potvrdilo. První den cvičila obě děvčata ve svých kategoriích sestavu bez náčiní.

Získala zlato

Nela Horažďovská z jedenácti nejmladších gymnastek první kategorie předvedla velmi dobrý a velice sympatický výkon. Její sestavu rozhodčí ohodnotily jako nejvyšší, a to známkou 17,57 b, což bylo témeř celý bod více než závodnice na druhém místě. Nela tak vybojovala zlatou medaili a pěkný pohár.
Hana Strnadová se ve stejný den představila rovněž v sestavě bez náčiní, kterou zacvičila velmi pěkně. Rozhodčí upoutala hlavně svým výrazným projevem.

Strnadová v desítce

Druhý den čekalo na Hanu oblíbené švihadlo. S tímto náčiním zacvičila rovněž vyrovnaně a s odpovídajícím kvalitním provedením prvků obtížnosti. V konkurenci děvčat především z Ukrajiny a Polska obsadila Hana skvělé deváté místo ze sedmnáctičlenného startovního pole druhé kategorie.

Trenérka píseckých gymnastek Lenka Karlová byla s výkony svých svěřenek v tomto závodě spokojená:

„Pro děvčata to byla první větší zkušenost s mezinárodní gymnastikou a myslím si, že se s ní vypořádala velice dobře. Ve velice silné konkurenci kvalitních gymnastek, především z Ukrajiny, Chorvatska a Polska obstála a dokázala, že když se příště zbaví zbytečné trémy a ještě zlepší svůj gymnastický projev, mohou opět pomýšlet na dobrá umístění. Sezona je u konce a musím říci, co do výsledků, že se nám náročná příprava vyplatila. Věřím, že ve stejném, či v ještě lepším trendu, se ponese i příští sezona, ve které nás čeká několik hodně těžkých závodů. “

Letní soustředění

Nyní čeká písecké moderní gymnastky zasloužený odpočinek a v srpnu je už pro ně připraveno dvoufázové čtrnáctidenní soustředění. V rámci komplexní přípravy děvčata absolvují baletní přípravu, aerobní cvičení, fyzickou přípravu a nebude chybět ani relaxační a rehabilitační péče pod vedením zkušených terapeutů. A také je samozřejmě pamatováno na odpočinek a kulturní program.

PAVLA SAJTLOVÁ