Do kategorie nadějí mladších se na oblastním přeboru kvalifikovaly i dvě písecké závodnice, Hana Strnadová a Tereza Sajtlová.

Závod byl rozdělen do dvou částí. V dopoledním programu se v základním kole představilo 38 gymnastek z oddílů celé ČR, které se rovněž kvalifikovaly na přeborech svých oblastí.

Všechny závodnice předvedly sestavu se švihadlem a s obručí, a to v pořadí sudá lichá, jak byly zapsány na startovní listině.

Pro píseckou závodnici Hanu Strnadovou to bylo první vystoupení na tak velké soutěži. Se startovním číslem 12 začínala s obručí, kde za ztrátu náčiní a gymnastku za cvičební plochou obdržela srážku čtyř desetin bodu. Ve švihadle si ale všechno vynahradila a v konečném součtu známek se probojovala do finále ze čtrnáctého místa.

S číslem 38 nastupovala další písecká závodnice Tereza Sajtlová, a to rovněž s obručí. Sestavu zacvičila velmi pěkně a bez chyb, a tak získala třetí nejvyšší známku za obruč z celého startovního pole. Švihadlo zacvičila rovněž velmi dobře, ale bodové ohodnocení bylo o něco nižší než u obruče. V celkovém součtu známek Tereza postoupila do finále ze čtvrté pozice.

Finálová šestnáctka byla vyrovnaná, a tak záleželo na sebemenší chybičce, která by mohla zamíchat pořadím. Sestavu bez náčiní cvičila děvčata podle umístění od 16. do 1. místa. Hanka i Tereza po sestavě bez náčiní obhájily výchozí postupová místa. Hanka v konečném součtu po trojboji sestav vybojovala 14. místo a Tereza v trojboji obhájila 4. místo.

Navíc, jak už bylo zmíněno, získala bronzovou medaili za třetí nejlepší sestavu s obručí.

Poděkování patří trenérce Lence Karlové a také Radce Salamanczukové za baletní přípravu děvčat.

Výsledky závodu:

Kategorie naděje mladší (ročníky narození 1998 a 1997, 38 účastnic):

1. místo Nikol Fajová (SKMG Havířov), 2. Aneta Novodvorská (SKMG Máj České Budějovice), 3. Barbora Purmová (SKMG Havířov), 4. Tereza Sajtlová, 14. Hana Strnadová (obě TJ Spartak Písek).