HC ŠD Písek – TJ Nová Včelnice 5:2 (2:2, 3:0, 0:0).

Domácí v kompletní sestavě předvedli nejlepší letošní výkon a po zásluze si vynutili třetí, rozhodující zápas.

Skóre zápasu otevřel již po 38 vteřinách hry J. Roth. Hosté odpověděli v 7. min., z poloviny hřiště napřáhl Schovanec a Kubiš v písecké brance poprvé kapituloval. Ve 13. min. hráli domácí v početní výhodě a D. Všetečka je poslal znovu do vedení – 2:1. Hosté odpověděli, rovněž v přesilovce, Slaninou, který vyrovnal na 2:2.

Druhá třetina již byla v režii domácích hráčů. Ve 21. min. domácí veterán Brousil v přesilovce z ostrého úhlu překonal Ženíška v soupeřově brance. Na 4:2 zvýšil o minutu později D. Všetečka, kterému ideálně přihrál Kica. Ve 27. min. zvýšil na 5:2 Kabele, který rybičkou zužitkoval ideální nahrávku D. Všetečky.

Do poslední třetiny trenér hostí již nepostavil dva nejlepší hráče svého týmu Hemberu a Slaninu a dal šanci i náhradníkům, kteří proti partě, skvěle vedené D. Všetečkou, neměli šanci na zvrat v utkání. A tak se série stěhovala opět do Nové Včelnice.

Branky: D. Všetečka 2 (Hronek, Kica), J. Roth (V. Roth, Hromádka), Brousil (M. Gareis), Kabele (D. Všetečka, M. Všetečka) – Schovanec, Slanina. Vyl. 6:7 (navíc domácí Vaníček 10 OT), využ. 2:1, střely na branku 36:31, rozhodčí J. Mikl a Vařák.

Třetí semifinále:

TJ Nová Včelnice – HC ŠD Písek 4:0 (1:0, 2:0, 1:0).

Posíleni předchozí výhrou, cestovali písetí hráči ke třetímu, rozhodujícímu zápasu.

Domácí ale hned od začátku dávali jasně najevo, kdo bude prvním postupujícím do finále. Úvodní gól sice padl až po zaznění sirény ukončující první třetinu, ale rozhodčí P. Mikl jej k překvapení všech uznal jako regulérní.

Za zmínku stojí, že hosty v poslední minutě oslabil Bárta, který za zbytečné píchnutí holí vyfasoval trest 5 minut + do konce zápasu.
V prostřední třetině přidali další branky V. Landkamer a Chán. I poslední branka série padla v početní výhodě, na konečných 4:0 upravil skóre zápasu V. Landkamer. Hosté tentokrát svým výkonem hodně zklamali, nicméně po loňském druhém místě je letošní bronzová pozice v tak nabité soutěži, obrovským úspěchem.

Trenér píseckého týmu Vít Čapek po třetím zápase na půdě soupeře zhodnotil další dva duely série takto:

„Ve druhém utkání jsme předvedli vynikající výkon, na který jsme bohužel ve třetím zápase nedokázali navázat. Přesto jsem rád, že jsem mohl u mužstva působit, vždyť konečné třetí místo je pěkné, i když finále bylo hodně blízko.“

Vyl. 10:9, navíc hostující Bárta 5+OK, využ 4:0 (!), střely na branku 36:30, rozhodčí P. Mikl a Horák.

MICHAL GAREIS