SK Suchdol nad Lužnicí - HC ŠD Písek 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Hosté přijeli k utkání, až na útočníka Brousila, v kompletní sestavě a v první třetině byli jasně lepším týmem. Jejich úvodní šance však skončily v rukavicích pozorného gólmana Hronka. V 9. min. domácí obrana zapomněla před brankou na D. Všetečku, který po Kicově nahrávce poslal Písek do vedení – 0:1.

Před píseckou brankou to hodně hořelo ve 13. min., kdy na trestné lavici seděl hostující Kozák, pozorný Kubiš však s ledovým klidem šance Kaláta a Blafky zlikvidoval.

Ve 24. min. hosté nedokázali vyvézt míček z vlastního pásma a domácí se štěstím vyrovnali. Střela Landy se lehce otřela od ležícího Marka a skončila v levém horním růžku Kubišovy branky – 1:1.

Jenomže hosté za necelou minutu opět vedli, při hře čtyři na čtyři vyšachovalo písecké kvarteto domácí obranu a M. Gareis dorazil míček za Hromádkou už překonaného Hronka – 1:2.

Hned na začátku poslední části hry rozhodčí Mikl poslal písecký tým do čtyřech a hlavní slovo si vzal gólman Kubiš. Proti dorážce Blafky vytáhl zákrok z říše snů a 250 (!) přítomných diváků nešetřilo potleskem na jeho adresu. Další Kubišův parádní zákrok přišel na řadu ve 40. min., kdy dělovku Hadače s přehledem ukrylve své lapačce.

Domácí si minutu před koncem třetí třetiny vzali oddechový čas, na střídačce pak nechali brankáře Hronka a v šesti lidech marně dobývali píseckou branku., kterou strážil fantastický Kubiš.

Trenér píseckého týmu Vít Čapek:

„V tomto zápase jsme byli hladovější po úspěchu než domácí a v rozhodujícím zápase jsme hráli jako tým. Velkou pochvalu zaslouží brankář Kubiš, který nás hodně podržel. Teď chceme vyřadit i Novou Včelnici, i když to bude hodně těžké. Soupeř disponuje celou řadou zkušených extraligových hráčů. Postup do finále by pro nás byl obrovským úspěchem.“

Branky: Landa – D. Všetečka (Kica, Hromádka), M. Gareis (Hromádka, Kabele). Vyl. 4:7 (navíc host. M. Gareis 10 OT), střely na branku 38:31, rozhodčí Mikl a Vařák, 250 diváků.

Sestava Písku: Kubiš – M. Gareis, Marek, P. Přibyl, Hronek, Vážný, M. Všetečka, Z. Přibyl, Bárta – Kabele, Hromádka, J. Roth – D. Všetečka, Kica, Gába – Kozák, Vaníček, V. Roth – Novotný.

První zápas semifinále s Novou Včelnicí je na programu již zítra, do Písku se série přesune v sobotu 10. května.

MICHAL GAREIS