HC Sharks Český Krumlov – HC ŠD Písek 0:3 (0:0, 0:0, 0:3).

Velmi bojovný zápas byl dvě třetiny hodně vyrovnaný a gólů se diváci nedočkali, přestože hosté měli herní převahu. Písečtí se několikrát dostali sami před domácího gólmana, ale ten měl svůj den a byl k nepřekonání. V brance hostů byl pozorný Švec, který šance soupeře likvidoval bez větších problémů.

Na první gól se čekalo až do 10. min. poslední části. To se před branku domácích dostal výborně hrající Sýbek a bekhendovou střelou do šibenice dostal Švantlák do vedení. Tentýž hráč ve 12. min. „namazal“ mezi kruhy Gábovi a ten bombou mezi betony brankáře zvýšil na 0:2.

Ještě v téže minutě prošel nezadržitelně mezi obránci Kolář a střelou nad vyrážečku pečetil zaslouženě vítězství hostí.

HC Sharks Český Krumlov – HC ŠD Písek 2:1 (0:0, 1:1, 1:0).

Druhý zápas začali hosté v dobrém tempu a domácí se často dlouhé minuty jen bránili. První třetina skončila bez branek. Ve druhé části se do řad píseckého týmu dostavila zbytečná nervozita a soupeř ji trestal.

Přišly dva zbytečné fauly a v přesilovce pět na tři osamocený Hruška nedal Švecovi šanci – 1:0. Písku se podařilo vyrovnat v 11. min., kdy Sýbek přihrál mezi kruhy Gábovi a ten střelou hned z první vymetl horní roh domácí svatyně.

Rozhodnutí padlo ve 3. min. závěrečné části. Po nenápadné akci a skrumáži před brankou skóroval Doležal – 2:1. Hosté se nevzdali, ale k vyrovnání jim nepomohlo ani několik přesilovek.

Švantlák prohrál a musí bojovat tuto sobotu a neděli vždy od 10.00 hodin o celkové prvenství v soutěži.

Sestava HC ŠD Písek: Švec – Sup, Procházka, Daněk, Kolář, Novák, Voříšek, Franěk, Tajbl, Gába, Kroupa, Sýbek, Jelínek, Jindříšek, Příhoda. Trenér Jiří Hronek st.