HC ŠD Písek - SK Tábor 11:1 (2:0, 4:0, 5:1)

Hosté přijeli k zápasu bez několika svých opor a hned od začátku tahali za kratší konec. Písek poslal do vedení již ve 3. min. Kica, který před brankářem Bílkem tečoval střelu Bárty.

Místo zraněných Brousila a Hromádky povolal trenér Čapek z B–týmu V. Rotha a z dorostu Ondřeje Gábu, pro kterého to byla první zkušenost se seniorským hokejbalem. Ve 13. min. se skóre měnilo podruhé, souhru prvního útoku zakončil Kabele.

V 18. min. si s obranou soupeře pohrál D. Všetečka a z jeho milimetrové přihrávky se trefil Kica – 3:0.

Za další minutu využili domácí přesilovku: D. Všetečka našel J. Hronka a hosté byli doslova zralí na ručník. Další ránu jim zasadil s chutí hrající V. Roth ve 21. minutě. Po něm se prosadil i jeho bratr Jan a do šaten se tak šlo za stavu 6:0.

Ve třetí třetině viditelně ubývalo hostujícím hráčům sil a zápas se tak stával exhibicí Švantláku. Trenér Čapek poslal do hry i útočníky Holmana a Novotného a do obrany dalšího dorostence Supa. Na 7:0 zvýšil ve 33. min. zkušený Vážný.

Další vyloučení hostujícího Gartnera proměnil v osmou branku Holman. Premiérový gól za A–tým vstřelil ve 38. min. Gába po spolupráci s neudržitelným D. Všetečkou.

Diváky vyvolávaná desítka padla po nejhezčí akci zápasu ve 43. min.: M. Všetečka si dvakrát narazil s Gábou a Bílek lovil míček ze své kasy – 10:0.

To ale nebylo vše, ve 45. min. se před brankou Tábora nejlépe zorientoval Vaníček a dal na 11:0. Hned po buly ve středovém kruhu vystřelil z recese na gólmana Kubiše spoluhráč D. Všetečka a míček k překvapení všech skončil v šibenici domácí svatyně – 11:1.

Branky: Kica 2 (Bárta, D. Všetečka, Gába), Kabele (J. Roth, V. Roth), Hronek (D. Všetečka), V. Roth (J. Roth), J. Roth (V. Roth), Vážný (Vaníček), Holman (Kozák, Vážný), Gába (D. Všetečka, Vaníček), M. Všetečka (Gába), Vaníček (D. Všetečka, M. Gareis) – vlastní D. Všetečka.
Sestava Písku: Kubiš – P. Přibyl, Hronek, Marek (31. Novotný), M. Všetečka, Bárta (31. Sup), M. Gareis – Kabele, J. Roth, V. Roth – Kozák, Vážný, Gába – Kica (31. Holman), D. Všetečka, Vaníček.

Trenér Vít Čapek: „Jsem rád, že jsme tento zápas takto zvládli. Pochvalu za předvedený výkon zaslouží tentokrát celé mužstvo.“

MICHAL GAREIS