Závodu kategorie 80 ccm se zúčastnilo 34 jezdců, mezi nimi byl také heřmaňský talent Václav Kovář.

Již volné tréninky ukázaly, a kvalifikace to potvrdila, že o první místo budou s největší pravděpodobností bojovat dva borci, Václav Kovář a Philipp Karner z Rakouska.

Start první rozjížďky se nejlépe povedl Kovářovi, který si již v průběhu úvodního kola vytvořil náskok před ostatními jezddci a ten až do konce rozjížďky zvětšoval. Do cíle přijel s náskokem 15 vteřin před druhým Karnerem, třetí Jan Hlavsa přijel se ztrátou téměř celé minuty.

Start druhé rozjíďky se opět nejlépe povedl Kovářovi. I zde si vytvořil bezpečný náskok před ostatními, ale jeho tempa se chytil Karner a společně pak ujížděli zbytku pole. Pak udělal Kovář malou chybu, které Karner ihned využil a při vjezdu do posledního kola se dostal na první pozici.

Vašek to nevzdal a držel se za ním v závěsu. Těsně před koncem závodu ale Rakušan zpomalil při předjíždění závodníků o kolo zpět, toho Vašek Kovář využil a dostal se zpět do vedení.

Do cíle dojeli v pořadí: 1. Kovář, 2. Karner, 3. David Šíma se ztrátou 1:10 minuty.

Celkové pořadí:

1. Václav Kovář (Heřmaň, 50 b), 2. Philipp Karner (Rakousko, 44 b), 3. David Šíma (34 b).

Závod v Kaplici ukázal, se se Vaškovi Kovářovi vyplatila poctivá a svědomitá zimní příprava, kterou absolvoval ve Sportovním centru mládeže AČR Jinín. Tato byla zaměřena na zlepšení fyzické kondice pravidelným cvičením a posilováním podle tréninkových plánů, které sestavili jinínští trenéři pro fyzickou přípravu Vágner a Dunovský.

Od února začal Kovář trénovat na motorce a to jak doma na písčitých tratích v okolí Břeclavi, pod vedením M. Kučírka, tak i soukromě v Německu a v Itálii.

O tomto víkendu čeká Vaška Kováře první závod seriálu mistrovství Evropy juniorů, který se pojede v italském Cingoli.