Na Moravě se jim dařilo, neboť získaly tři poháry spolu s medailemi. Zlatou vybojovala v kategorii nadějí nejmladší z nich, osmiletá Natálie Křížová.

Gymnastky zde předvedly sestavu bez náčiní a sestavu s libovolným náčiním. V sestavě bez náčiní se známky pohybovaly kolem 13 až 14 bodů. Po sestavě Natálie Křížové vyhlásili rozhodčí známku 16,025 bodů a Natálka se ocitla s velkým náskokem v čele startovního pole. Po vydařené sestavě se švihadlem to tak již zůstalo a milevská závodnice se radovala z vítězství.

Pěkné sestavy předvedla i Denisa Plochová, která zlepšuje zejména sestavu se švihadlem, přesto některé prvky nebyly dostatečně provedené.

Skutečnou podívanou pro diváky byla soutěž dorostenek, které svým půvabem a gymnastickým uměním korunovaly celou soutěž. Svůj smolný den si vybrala Petra Korytová, i když ne tak docela z vlastní viny. Nejprve ji zvukový technik pustil na sestavu s obručí špatnou hudbu. Petra, vědoma si pravidel, že, když už začala cvičit, musí sestavu dokončit, bojovala s nesprávnou hudbou až do konce a zacvičila ji bez chyby.

Od rozhodčích dostala nejvyšší známku celého závodu a mohla tak klidně nastoupit k sestavě s míčem. Při sjezdu do rozštěpu zajela Petře noha pod nepodlepený koberec a následně ji při pádu vylétl míč z rukou mimo koberec. Přes srážku, která následovala, získala Petra v součtu známku s minimálním rozdílem od prvních dvou míst a odnesla si bronzovou medaili.

Dramatické chvíle však ještě nebyly u konce. Alena Andělová v součtu sestav získala stejně bodů jako vítězná Kozlová z Prahy, avšak podle pravidel moderní gymnastiky lepší umístění náleží závodnici, která v součtu známek dosáhne vyšší započítávané známky.

Třetí milevská dorostenka Lucie Tollingerová se stále zlepšuje. Na stuze sice rozvazovala při sestavě malý uzlík, ale celkově si vedla velmi dobře. Šesté místo je pro ni velkým povzbuzením.

Již tuto sobotu se v Táboře na oblastním přeboru kadetek, juniorek a dorostenek rozhodne o postupových místech na mistrovství ČR. Zatímco juniorka Ludmila Korytová má svou účast jistou, dorostenky se budou muset o svá postupová místa ještě poprat. Ze šesti přihlášených mohou postoupit jen tři.

Výsledky Břeclavského poháru 2008:

Naděje nejmladší B (roč. 2000, 10 účastnic):

1. Natálie Křížová (RG Proactive Milevsko) 29,475, 2. Nicole Obalová (Rapid Bratislava) 28,65, 3. Viktorie Volná (SSK Vítkovice) 27,975, 8. Denisa Plochová (RG Proactive Milevsko) 24,35 b.

Naděje nejmladší A (roč. 1999, 15):

1. Suzanne Borovcová (TJ Hostivař Praha) 32,25, 2. Frederika Sykorová (ŠG Nitra) 31,875, 3. Kateřina Janoušková (TJ Hostivař Praha) 31,425, 4. Karolína Kreisslová (RG Proactive Milevsko) 28,725 b.

Dorostenky (15):

1. Natálie Kozlová (Sokol Praha VII) 20,4, 2. Alena Andělová 20,4, 3. Petra Korytová 20,375, 6. Lucie Tollingerová (všechny RG Proactive Milevsko) 10,00 b.

DANA VOJTOVÁ