Soutěžilo 300 závodníků ve čtyřech kategoriích z klubů aerobiku z Hlinska, Jindřichova Hradce, Jihlavy, Chotěboře, Nového Města na Moravě, Třebíče, Hradce Králové a Pardubic. Setkaly se zde jak týmy, které se účastní vyšších soutěží pořádaných ČSAE, tak kluby, jež cvičí komerční aerobik.

Milevský klub Proactive, i když je v těchto soutěžích nováčkem, se zařadil mezi nejlepší.

V kategorii do 11 let vystoupila skladba s názvem Aerobic Line ve složení Petra Kojetínová, Adéla Kašparová, Zuzana Levá, Šárka Kristlová, Monika Přibylová a Ha My Pham Thi. Děvčata v konkurenci sedmi týmů obsadila pěkné druhé místo.

Výsledky:

1. Aerobik klub Hradec Králové, 2. Proactive AC Milevsko, 3. Aerobik centrum Pardubice.

V kategorii do 16 let závodila milevská děvčata ve skladbě Pump it up, ve složení: Žaneta Novotná, Veronika Hrychová, Tereza Dušková, Olga Březinová, Michaela Hanusová, Dominika Matušková, Kateřina Kristlová, Denisa Chleborádová, Lucie Krlínová a Anna Kratochvílová.

Bylo zde celekm deset týmů, ve kterých startovalo na 80 závodníků.

Sestava milevských děvčat prošla od minulého závodu úpravami a získala na dynamice. Děvčata se s tím výborně vyrovnala a jejich čtvrté místo je nesporným úspěchem.

Výsledky:

1. Červené zlato z SK Chotěboř, 2. AC Hradec Králové, 3. AK Hlinsko, 4. Proactive AC Milevsko.

Výkony milevských týmů jsou příslibem do dalších soutěží, které milevský klub ještě čeká, včetně domácí soutěže Proactive Cup 2008, konané v milevské sportovní hale 10. května.

Milevsko tak bude poprvé dějištěm aerobikové soutěže a přinese tak možnost domácím příznivcům orientovat se v oblasti soutěžního aerobiku v pódiových skladbách.

PETRA KOFROŇOVÁ