Hráčka s dlouholetými reprezentačními zkušenostmi kryla píseckým hráčkám řadu výborných šancí, naštěstí pustila za svá záda míč po střele Michaely Janouškové vteřinu před koncem zápasu, který tak skončil nerozhodně 29:29.

Po tomto gólu zůstala Černá chvíli ležet na zemi, jako by stále nevěřila, že její tým ztratil v poslední minutě dvoubrankové vedení. Po utkání pak zklamaná Lenka Černá odpovídala na otázky Píseckého deníku.

Coby druhý celek tabulky přijelo Veselí do Písku jako favorit. Co byste řekla k průběhu celého zápasu?

Před zápasem jsem se někde dočetla, že favoritem zápasu je domácí Písek, takže my jsme na jih Čech rozhodně nejeli v této roli. I když jsme věděli, že má Písek za sebou dva těžké pohárové zápasy v Turecku a poté ještě podzimní dohrávku z Nitry, kde vysoko vyhrál, přijeli jsme sem zvítězit. Výhru jsme ztratili v posledních sekundách zápasu, což nás hodně mrzí.

Po prvním poločase jste vedli o tři branky, s jakou taktikou jste nastupovali do druhé poloviny zápasu?

Nevím, já o poločase nechodím do šatny. Sama se soustřeďuji na další pokračování zápasu, takže taktické pokyny trenéra nevyhledávám. To je záležitost hráček z pole.

Ve kterém poločase se vám chytalo lépe?

Lepší to bylo v první půli, protože na začátku druhé poloviny utkání jsme udělali několik chyb, házeli jsme míč soupeři přímo do rukou, takže písecké hráčky přecházely do rychlých protiútoků a byly úspěšné v zakončení ze šestky, tedy z prostoru brankoviště.

Nedonutily jsme soupeřky střílet ze spojek, kde ta úspěšnost střelby není tak velká. Písek neustále hraje jedna na jednu a jeho hráčky snadno procházely naší obranou. Začátek druhého poločasu byl dost těžký, ale pak jsme vyrovnaly hru a už to bylo lepší.

V průběhu zápasu jste pochytala hodně střel domácích hráček z křídelních prostorů, co chybělo k tomu, abyste kryla i poslední ránu, která váš tým připravila o vítězství?

Poslední střela domácích nebyla z křídla, ale z náskoku, stejně jako z pivota. Hráčka měla snad pět metrů, chytat se to moc nedalo.

Co byste řekla ke hře píseckého družstva v tomto zápase?

Domácí hráčky předvedly svojí typickou házenou, tedy nátlakovou s přechodem do rychlého útoku, ale se slabší obranou. Písek prostě zahrál to, co jsme od něho očekávali. Myslím, že nás ničím nepřekvapil. Ale utkání se mu povedlo.

Co tato remíza znamená pro váš celek?

Je velká škoda, že jsme nevyhráli, protože potřebujeme každý bod. Za chvíli se bude rozhodovat o tom, s kým si zahrajeme play off. Doufám, že nás ztracený bod tady v Písku nebude mrzet.

V tuto chvíli je předčasné o tom hovořit, protože je před námi ještě šest zápasů a v nich se může stát cokoliv. Ve hře je ještě hodně bodů. Dneska to byla velká smůla, doufám, že v příštích zápasech se štěstí přikloní na naší stranu.

Řekněte, jak se brankářka ve vašem věku udržuje v tak skvělé formě, jakou jste předvedla právě zde v Písku?

Pořád trénuji. Jsem profesionální hráčka, takže to ani jinak nejde.

Jak se připravujete na zápasy?

Na každý zápas se pečlivě připravuji, o každé hráčce soupeře vím, jak a kam by měla střílet. Proto jdu někdy z branky trochu dopředu, když hráčka střílí. Často mi to vychází a míče pochytám.

Dívám se na video, znám už hráčky nazpaměť a snažím se to realizovat i na hřišti. A když se to povede, tak je to dobře nejen pro mě, ale i pro naše družstvo.

Jak velká je to výhoda, když pak v brance víte, co která hráčka soupeře udělá a kam asi vystřelí?

Je to velká výhoda. Všechny zápasy jsou na internetu, takže se na ně mohu podívat. Každý týden zhlédnu několik zápasů, vidím všechny naše soupeře, takže takto získávám potřebné informace.

Do kdy vás uvidíme nastupovat v interligových zápasech?

To nevím. Dokud mi budou kolena sloužit, tak bych se chtěla házené věnovat. Formu sice mám, ale bude záležet na zdraví. Pokud se budu cítit dobře, tak v brance ještě nějaký čas vydržím…

Kterého ze soupeřů by si Veselí přálo pro české play off?

O tom je ještě předčasné hovořit a nám je i jedno, proti kterému z týmů nastoupíme. My si nemůžeme vybírat, je tam několik kandidátů, všechno je otevřené. Je těžké hovořit o tom, koho si přejeme. Ono to pak dopadne stejně jinak (smích).