Ten skončil nerozhodně 29:29. Po utkání odpovídala Michaela Borovská na otázky Píseckého deníku.

Ve středu jste vysoko porazili Nitru na jejím hřišti, ale teď vás doma čekal druhý celek tabulky. S jakou taktikou jste šly do tohoto zápasu?

Do utkání jsme šly s tím, že ho chceme vyhrát, protože doma se nám hraje vždycky dobře. Nevyhrály jsme, ale i získaný bod je pro nás velice cenný. A jsme za něj velice rády. Určitě nám pomůže do velké bitvy o play off.

V poločase jste prohrávaly o tři branky. Co vám řekl trenér Slavík před nástupem do druhé poloviny zápasu?

Trenér nám řekl, že ztráta tří branek na soupeře nic neznamená, že se s tím dá za pár minut něco udělat. Takže jsme začínaly jako by od nuly a šly jsme na hřiště s tím, že zápas otočíme nebo pro nás skončí špatně. Určitě nebylo předem nic ztraceného.

Zpočátku jste se nemohla střelecky prosadit. Čím to bylo?

Určitě tam byla nějaká nervozita, hlavně z toho, že v brance soupeře stála zkušená Lenka Černá. Ta pro nás byla velkou překážkou. Pak mi ale trenér řekl, abych se uklidnila, koncentrovala se na hru, a že to půjde. A měl pravdu, rozstřílela jsem se a začalo mi to tam padat.

Co říci k atmosféře zápasu? Jak jste vnímala podporu diváků?

Byli opět super. Fanoušci zcela zaplnili halu, a to, že nás takto povzbuzují, nás stále táhne dopředu.

Nemíváte druhý poločas o něco lepší než ten první?

V tak těžkých zápasech doma tomu asi tak je, že ve druhém poločase hrajeme lépe než v tom prvním. Do přestávky se rozehráváme, oťukáme si soupeře, a ve druhé půli pak už hrajeme to, co umíme.

Máte za sebou náročný „anglický“ týden. Nepociťujete již únavu?

Já na sobě cítím, že už jsem unavená. Už bych potřebovala mít nějaký den volna a odpočinout si. Na druhou stranu tím, že neustále hrajeme, se stále více sehráváme. V tomto směru je to zase lepší. Ale jsme i unavenější.

S Veselím jste získali cenný bod. Další zápas sehrajete v sobotu na hřišti předposledního Jindřichova Hradce. Jaké to bude jihočeské derby?

Musíme tam vyhrát. Pokud si chceme zahrát play off, tak potřebujeme bodovat všude, bez ohledu na kvalitu soupeře, a to jak doma, tak i venku. Jsou ještě před námi těžké zápasy, doma se Slavií či s Partizánským, ve Zlíně, bude to ještě hodně složité. Dáme však do toho všechno, abychom se do play off dostaly.

Zápasy s týmy ze suterénu tabulky bývají všelijaké, ve středu jsme měly obavy z utkání v Nitře, ale zvládly jsme ho. A zvládnout teď musíme i derby v Jindřichově Hradci.