V úvodu se závod neobešel bez malé slavnosti, kdy předsedkyně jihočeské oblasti Dana Vojtová popřála za celou jihočeskou moderní gymnastiku šéftrenérce českobudějovického klubu Máj Ivaně Pokorné k jejím kulatým narozeninám.

Milevské gymnastky klubu RG Proactive si opět v jihočeské konkurenci vybojovaly velmi pěkná umístění. Ta se jim budou velmi hodit v konečném vyhodnocení ligy za celý její 21. ročník, které se bude konat 8. května v milevské sportovní hale.

Přes skutečnost, že ligu již neuspořádá oddíl moderní gymnastiky Sokol Písek, který ukončil svoji činnost a zbylé dvě gymnastky předal do náruče klubu Máj České Budějovice, závody Jihočeské ligy pokračují dál. O ty zbývající se podělily oddíly Jiskra Humpolec a RG Proactive Milevsko, takže celkový počet závodů ligy zůstane na pěti, jako tomu bylo v minulých letech od začátku tohoto seriálu.

V kategorii přípravky ročníku narození 2004 potvrdila své velké zlepšení Linda Houdová. Mezi sedmi konkurentkami obsadila jen těsně druhé místo, když od vítězky z domácího klubu Máj Anety Macháčkové ji dělily jen dvě desetinky bodu.

V kategorii nadějí nejmladších se cvičí již ve dvojboji volných sestav. Zde od začátku kraluje na prvním místě milevská Tereza Kutišová s nejlepším výkonem jak v sestavě bez náčiní, tak se švihadlem.

Druhá byla také milevská závodnice Sabina Kubíčková, která měla rovněž dobrou sestavu bez náčiní, ale ve švihadle musí ještě přidat v technice prvků s náčiním. Naděje mladší měly ve svém programu dvě sestavy s náčiním, a to se švihadlem a s obručí.

Linda Laláková prošla závodem vyrovnaně, své sestavy si užívala a obsadila šesté místo. Souboj se čekal v kategorii nadějí starších. Celá pětice závodnic jak z Máje, tak z Humpolce a z Milevska je velmi vyrovnaná a záleží jen na momentální dispozici závodnic, jak sestavy rozhodčím předvedou.

Zaslouženě se tentokrát po vyrovnaném výkonu ujala vítězství Natálie Křížová, před českobudějovickou Terezou Jeřábkovou a tentokrát chybující Karolínou Kreisslovou. A konečně dorostenky. Přestože nemají v této kategorii v lize konkurenci, trenérka jim vybrala kombinaci sestav s kuželi a se stuhou.

Zvítězila Kristýna Souhradová, která dostala od rozhodčích za svůj výkon vysoké známky, za ní se umístila Adriana Havlíková.

V sobotu 25. 2. pokračuje Jihočeská liga moderních gymnastek svým třetím závodem, tentokrát v Humpolci.

DANA VOJTOVÁ