Tentokrát Písečtí přivítali na své palubovce týmy z Prahy. Oba soupeře dokázali v první části soutěže na jejich hřištích porazit, přičemž hlavně výhra se Sokolem pražským byla velkým překvapením. Otázkou tedy bylo, zda Sršni naváží na tyto výhry či zda se bude opakovat matný výkon z předchozích utkání.

Se Sokolem pražským se od prvních vteřin hrál velmi pohledný zápas. Poprvé v sezoně dostal důvěru nastoupit v základní pětce Písku hráč týmu U17 Petr Šlechta. A byl to právě on, kdo vzal v úvodu zápasu úlohu střeleckého lídra na sebe.

Hosté se v obraně soustředili především na pokrytí Radka Dudy a tento záměr jim vyšel. Body však naštěstí pro domácí dávali jiní hráči – kromě mladíka P. Šlechty se prosazovali i všichni pivoti – Linhart, Štefanský a Veselý, kteří dokázali využívat otevřeného prostoru pod košem hostů.

Když k tomu přidáme na písecké poměry nadstandardní výkon v obraně a velmi kvalitní doskok pod oběma koši, není divu, že náskok Písku krůček po krůčku narůstal. Poklidná koncovka se však nekonala. Domácí ztratili pohyb v útoku a dovolili hostům několik košů s faulem.

Výsledkem toho byla vyrovnávací akce hostujícího Bernátha (koš s faulem) 23 vteřin před závěrečným klaksonem. Po time outu skončila úspěšně akce, kterou přesně zakončil Pavel Veselý čtyři vteřiny před koncem. Hosté už pouze stihli závěrečnou neúspěšnou střelu z poloviny hřiště.

Tým Vyšehradu zaznamenal v posledních kolech nárůst formy a jistě se chce vyhnout barážovým pozicím. Úvod zápasu dal těmto úvahám za pravdu. Hosté zavřeli především svůj podkošový prostor a domácím se nedařila střelba.

Sršni pak přece jen vývoj utkání dokázali obrátit a především díky zisku několika míčů z presinkové obrany získat vedení. Vyšehrad ale opět potvrdil svoji tradiční zbraň, kterou je bojovnost, a držel domácí prakticky po celý zápas „na dostřel“.

Sršňům jako by na rozdíl od soboty chyběla šťáva a především obranná fáze jejich hry byla podstatně slabší. Přesto se nakonec mohli radovat ze zisku dvou bodů.

Komentář píseckého trenéra Miroslava Janovského k zápasům: „Jsem velmi rád, že jsme oba tyto zápasy zvládli. Radost mi udělal především fakt, že jsme obě utkání vyhráli na doskoky. To byl hlavní klíč k úspěchu.“

SRŠNI PÍSEK – SOKOL PRAŽSKÝ 72:70 (31:29, 28:12, 23:17, 25:20)

Body Písku: Veselý a Štefanský po 14, Linhart 13 (1), P. Šlechta 12, Duda 9 (1), R. Šlechta 8, Šteier 2.

SRŠNI PÍSEK – SOKOL VYŠEHRAD 78:57 (18:17, 25:14, 16:12, 19:14)

Body: Vartecký (1) a Linhart po 15, R. Šlechta 12 (1), Vach 9, Veselý 8, Štefanský 7, P. Šlechta 6, Duda 4, Jirsa 2.

V předehrávce žákovské ligy Sršni přivítali na domácí palubovce tým Vysočiny. Od počátku byla znát jejich snaha a brzy si vytvořili uklidňující náskok. Ve druhé čtvrtině nadále vyvíjeli tlak na soupeře, z čehož pramenily jeho ztráty, které Sršni potrestali. Ve druhém poločase dostali větší příležitost hráči z lavičky, hra se více vyrovnala, ale na jasném vítězství se již nic nezměnilo.

Do druhého utkání Sršni nastupovali značně oslabeni a Brno toho hned od úvodních minut využilo. Celou první čtvrtinu byli Sršni pod velikým tlakem, zejména pak v podkošovém prostoru.

Po jednoznačné první desetiminutovce Sršni alespoň ve druhé čtvrtině drželi s hosty krok, a to zásluhou třech úspěšným trojek v řadě Derynka. Ani po přestávce se nevzdávali a bojovali, nač jim síly stačily.

Písecký trenér Aleš Kyrián k zápasům uvedl:

„V utkání s Vysočinou jsme předvedli naši typickou hru. Celoplošná obrana a rychlý přechod na útočnou polovinu přinášely své ovoce. Zvláště pak velké střídání hráčů, kteří drželi vysoké tempo celých čtyřicet minut, bylo klíčem k úspěchu. Brno nám ukázalo, že právem patří mezi špičku v této kategorii. Jenom škoda, že jsme se mu nemohli postavit v plné síle.“

SRŠNI PÍSEK – BC VYSOČINA 100:68 (31:15, 26:15, 27:24, 16:14)

Body Písku: Derynk 36 (1), Dlugoš 24 (1), R. Pták 22, Pártl a Mošovský po 7, Krejčí a Musil po 2.

SRŠNI PÍSEK – JBC BRNO 58:91 (12:30, 22:20, 16:18, 8:23)

Body: Derynk 25 (3), R. Pták 22, Kratochvíle a Krejčí po 4, Mikolášek 3 (1).

V dalším turnaji finálové skupiny oblastního přeboru starších minižáků nastoupili Sršni v domácím prostředí proti Táboru a Českým Budějovicím. V úvodním střetnutí v oslabené sestavě podlehli Táboru, náladu si zvedli jistým vítězstvím nad českobudějovickými minižáky.

SRŠNI PÍSEK – BK TÁBOR 43:60 (16:15, 1:19, 23:8, 3:18)

Body Písku: Gareis 22, V. Procházka 13, D. Blažek 4, Bednář 2, Hrneček a M. Procházka po 1.

SRŠNI PÍSEK – BSK ČESKÉ BUDĚJOVICE 66:49 (29:10, 4:17, 25:9, 8:13)

Body Písku: Gareis 18, Mikolášek 16 (1), V. Procházka a D. Blažek po 8, Feit a Hornát po 4, M. Procházka, Hrneček, Maryška a Hejpetr po 2.

DALIBOR PEŠEK