Vždyť si opět zahrála po více než půlroční přestávce zaviněné zraněním. I když neskórovala, svým výkonem se podílela na vítěství píseckého týmu v poměru 30:27. Po utkání pak Marta Krouská odpovídala na dotazy Píseckého deníku.

Vzpomenete si, kdy jste si naposledy zahrála v interligovém utkání?

Poslední zápas jsem hrála ještě v minulé sezoně, takže dneska to bylo po více než půl roce a možná ještě o něco déle. Možná to je sedm měsíců.

V této sezoně tým Písku s Porubou dvakrát prohrál, s jakou taktikou jste šli do tohoto třetího duelu?

Musím se přiznat, že ani jeden z předchozích zápasů jsem neviděla kvůli zranění, nebyla jsem na interligovém utkání v Porubě ani na pohárovém střetnutí v Písku. A tak jsem Porubu neviděla hrát, kromě finálového utkání Českého poháru s Veselím nad Moravou.

Určitě jsme chtěly s holkama vyhrát nad favoritem i přesto, že soupeř má v kádru zkušenější hráčky než jsme my, ale na druhou stranu, náš tým je sehranější, protože Poruba je v interlize teprve druhou sezonu. Šli jsme do zápasu bojovně a s cílem vyhrát, doma na nic jiného ani nepomýšlíme, a ono to vyšlo.

Co vám řekl trenér o poločasové přestávce, kdy jste prohrávali o dva góly?

Prohrávat v házené o dvě branky není až tolik, trenér nám řekl, abychom šli do druhé půle naplno a pokusily jsme se zvrátit nepříznivý stav hlavně nedělat chyby, kterých jsme se dopouštěli v prvních třiceti minutách.

Dopouštěly jste se technických chyb, znamená to, že jste byly nervózní?

To také, ale hlavně, Poruba má výbornou obranu, a to nás asi trochu rozhodilo. Soupeřky bránily kontaktně a snažily se nepouštět nás do vyložených šancí v postupném útoku.

Poruba přijela k zápasu do Písku téměř kompletní i s obávanými střelkyněmi Chrenkovou, Tóthovou a Dubajovou. Bylo hodně těžké tyto hráčky uhlídat?

Docela ano, hlavně Chrenková nám dělala velké problémy. I když hraje na křídle, dokázala nám vstřelit hodně branek. Proto nás trenér před druhým poločasem nabádal k tomu, abychom ji nepouštěly k míči. A to se nám docela povedlo.

Myslím si, že Tóthová nebyla tentokrát ve své kůži, v minulých zápasech předvedla v Písku lepší výkon a také nám nastřílela více gólů.

Nebylo ve vás nějaké podvědomí, nechodit naplno do osobních soubojů z obavy z dalšího zranění?

To ani ne. Určitě jsem se nebála chodit do kontaktu, koleno drží, spíše jsem se byla nervózní při zakončení akcí.

Výhra nad Porubou asi hodně těší, že?

Určitě, do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát, i když je třeba soupeř papírově silnější než my. Žádnému z týmů nedáme nic zadarmo, každý získaný bod je pro nás cenný k postupu do play off.

V příštím kole zajíždíte do Michalovců. Jaké to bude utkání?

Hodně těžké. Jednak Michalovce mají velice kvalitní tým, navíc nás čeká dlouhá cesta autobusem, takže budeme asi hodně unavené. Snad ale najdeme správnou motivaci a domácí celek hodně potrápíme. Máme za sebou šňůru několika vítězných zápasů, nemáme co ztratit, můžeme jen získat.