Na pozápasové tiskovce hodnotili zajímavý duel trenéři obou celků takto:

Jan Beňadik, Poruba:

„Blahopřeji domácím k vítězství. Po celou dobu měl zápas dramatický náboj a o vítězi se rozhodlo až v samém závěru. Na konci prvního poločasu jsem myslel, že už to půjde, že se bude hrát pod naší taktovkou. Doufal jsem, že ve druhé půli vývoj zápasu zlomíme, že se soupeři brankově vzdálíme, abychom se pak nemuseli v závěru strachovat o výsledek.

Jenomže opak byl pravdou. Domácí tým šel do vedení po akcích, kdy jsme se nestačili včas vrátit do obrany. To byla hrubá nedisciplinovanost celého družstva. Takové věci si hráčky nemohou dovolit. I když věděly, jak takové situace mají řešit, tak je neřešily.

Obstojně jsme se přenesli přes početná vyloučení, neboť v oslabení jsme dokázali stáhnout náskok domácích a naše hra byla paradoxně o něco lepší, než když jsme byli v plném počtu.“

Zklamal vás výkon vašich hráček?

„Čím jsem zklamaný, a zároveň hodně zaskočený, je to, že nejzkušenější hráčky řešily některé situace velice zbrkle a velmi rychle. Chtělo to více klidu a rozvahy v útočných akcích. Když chybělo do konce zápasu pět minut, byli jsme stále ve hře a dobře jsme si uvědomovali, že to chce čas, trpělivost a čekat na chybu soupeře.

My jsme během jediné minuty prohráli tento zápas, ve kterém jsme padesát šest minut hráli vyrovnanou partii. A to je velice smutné. A když už jsme naše vyloučení zvládli tak, jak jsme je zvládli, tak jsme závěr střetnutí měli dohrát o něco lépe.

I na domácích hráčkách bylo vidět, že už nejsou tak jisté, jako by se lekly toho, že mohou zvítězit. Bylo vidět, že se závěru utkání tak trochu obávají a my jsme jim poslední minuty všechno usnadnili. Až na posledních pět minut mohu říci, že jsme sehráli, kromě několika menších výpadků, slušné utkání, ale závěr jsme prostě nezvládli.

Od některých hráček jsem čekal lepší výkon, a já s nimi budu na toto téma hovořit. Už minulý týden jsem řekl, že je třeba hrát takové zápasy, ve kterých se musí naplno bojovat po celých šedesát minut, abychom se nadále sehrávali a postupně se připravovali na play off. A v tomto utkání se to ukázalo, neboť jsme podali kompaktní výkon. Bohužel jsme ho neudrželi celých šedesát minut.“

Před nedávnem jste hráli v Písku čtvrtfinálový zápas Českého poháru, ve kterém jste vyhráli 32:31. Byla v dnešním utkání taktika vašeho družstva stejná jako v tom pohárovém?

„Ne. Naše družstvo jde svým vývojem, nějakým způsobem je dáváno dohromady. Ve zmiňovaném utkání zde bylo několik jiných hráček, které tady dneska nejsou. Družstvo se stále vyvíjí a my se snažíme ho na některé věci postupně připravovat.

Jdeme od zápasu k zápasu, na toto střetnutí proti Písku jsme se připravovali celý týden, ale především se soustřeďujeme sami na sebe. Abych pravdu řekl, moc už si na pohárový zápas nepamatuji, vím, že jsme se tady herně trápili, a navíc Písek nebyl kompletní. To bylo docela jiné utkání.“

Jan Slavík, Písek:

„Myslím si, že to bylo oboustranně dramatické utkání, které se muselo divákům líbit. Nám se v prvním poločase nedařilo ubránit výbornou Chrenkovou na křídle, a nedařilo se nám ani v útoku, kdy některé akce nebyly připravené. Do druhého poločasu jsme si řekli některé taktické pokyny, které hráčky dodržely. A za to bych jim chtěl poděkovat.

Myslím si, že jsme tento zápas vyhráli především vysokým nasazením, a i když se v naší hře vyskytly některé chyby, dokázali jsme zaskočit favorita a dotáhnout zápas do vítězného konce.“

Co jste řekl hráčkám o poločasové přestávce?

„Řekl jsem jim, že se musí v obraně více zaměřit na Chrenkovou, která nám v prvním poločase vstřelila osm branek, a v útoku, aby se akce více rozběhaly. V útočné fázi se nám nedařilo, veškerá střelba nebyla připravená, byla hodně v kontaktu, nedostávali jsme se do vyložených šancí. Ve druhém poločase se nám začalo dařit, i když tam byla hluchá místa v okamžiku, kdy jsme vedli o čtyři branky.

Pak jsme udělali tři nesmyslné technické chyby při přesilovce, takže místo toho, abychom soupeře dorazili, tak jsme ho naopak znovu pustili do hry. Byla velká škoda, že jsme závěr střetnutí zbytečně zdramatizovali.“

Byl to už třetí vzájemný zápas v této sezoně, a poprvé jste vyhráli. Jste spokojen?

„Určitě. To jsou zápasy, ve kterých hrajeme s favoritem a snažíme se ho co nejvíce potrápit. Samozřejmě, hráli jsme doma, takže naší snahou bylo zvítězit a získat dva body. A to nám tentokrát podařilo. Dneska máme třináct bodů a jsme za to velice rádi.“

Ostatní výsledky 14. kola:

Slavia Praha – Partizánské 32:27 (16:11), Senec – Zlín 24:24 (14:14), Nitra–Sereď – Michalovce 22:43 (12:21), Jindřichův Hradec – Šaĺa 20:32, Veselí nad Moravou – Olomouc 23:26 (11:10).