Utkání 14. kola:

TJ SOKOL PÍSDEK- DHC SOKOL PORUBA 30:27 (12:14)

Házenkářky Písku přivítaly na svém hřišti čtvrtý celek tabulky, kterému chtěly oplatit prohru 35:41 z prvního podzimního kola. V závěru minulého roku provázela písecké hráčky skvělá forma, a nejinak tomu bylo i v zápase proti silné Porubě. Navíc do sestavy jihočeského týmu se již vrátily uzdravené hráčky Marta Krouská a Zuzana Keslerová.

Před utkáním převzal předseda píseckého oddílu házené a lékař družstva žen Rudolf Žaba z rukou Marty Krouské za celý tým dárkový balíček ke svým 66. narozeninám, a pak už na hřišti začala velká bitva.

Na hráčkách obou celků byla v úvodu zápasu vidět mírná nervozita, ale poté již začaly padat branky. Ve 2. min. dala Chrenková na 0:1, poté domácí Luzumová ze sedmičky srovnala skóre a v 5. min. šel Písek zásluhou Vyhnalové do vedení.

Poté šel soupeř brankou Dubajové do vedení na 3:2, ale vzápětí Borovská vyrovnala. Ve 13. min. úvodního poločasu vedla Poruba již o dvě branky (6:4), ale v 15. min. Borovská snížila a ve stejné minutě zahrála Luzumová brankářce Dolákové „na housle“ a poslala jí míč mezi nohama do sítě – 6:6.
V 16. min. přišla na hřiště domácí Marta Krouská, pro kterou to byl návrat po více než půlroční pauze zaviněné zraněním.

Další sled branek: 8:7, 8:8, 9:8, 10:8, za stavu 10:9 pro Písek neproměnila hostující střelkyně Tóthová sedmimetrový hod, když minula branku. Několika dobrými zákroky se blýskla brankářka Vařečková, ale závěr poločasu patřil Porubě. Ještě ve 26. min. sice domácí hráčky vedly 11:10, ale těsně před sirénou skórovala hostující Vítková a moravský tým vedl 14:12.

O přestávce domácí trenér Slavík svým hráčkám domluvil a trochu pozměnil taktiku. A to se vyplatilo. V úvodu druhé poloviny zápasu si Poruba ještě držela těsný náskok, ale ve 34. min. srovnala Stellnerová na 16:16 a za dvě minuty vyrovnala Janoušková na 17:17.

A když když pak skórovaly Stellnerová s Dvořákovou (19:17), diváci vycítili, že domácí hráčky potřebují ještě větší podporu a v hale téměř nebylo slyšet slova. Další branky domácího týmu přidaly Luzumová, Borovská a Vrabcová, a to už Písek vedl ve 44. min. o tři branky – 22:19.

Jenomže Poruba měla ve svém týmu skvělou Chrenkovou, která svými brankami stahovala náskok Jihočešek. Za stavu 22:21 hrál písecký celek pouze ve čtyřech, přesto Borovská, která zastoupila vyloučenou Luzumovou, měnila ze sedmičky skóre – 23:21.

Uplynul jen krátký čas a ve čtyřech hrála i Poruba. Po brankách Luzumové a Borovské (25:21) si vzal trenér hostí Beňadik oddechový čas.

Hostující házenkářky za nepříznivého stavu znervózněly, hrály velice tvrdě v obraně, za což pykaly častým vyloučením. A když už se dostaly do šancí, vychytala je brankářka Brožová a nebo jejich míče končily vedle branky.

Závěr byl hodně dramatický. V 56. min. skórovala Dvořáková (26:24), o minutu později přidala gól Luzumová, a ještě v téže minutě se přesně trefila Stellnerová – 28:24.

Další sled: Chrenková 25:28, Luzumová 29:25, v 59. min. snížila Hrbková na 26:29, odpovědí byl gól Luzumové na 30:26 a poslední tečku udělala několik vteřin před koncem zápasu hostující Tóthová, takže Písek po velmi pěkném a bojovném výkonu zvítězil 30:27.

Písecký trenér Jan Slavík po utkání řekl: „Myslím si, že to bylo oboustranně dramatické utkání, které se muselo divákům líbit. Nám se v prvním poločase nedařilo ubránit výbornou Chrenkovou a nedařilo se nám ani v útoku. Akce byly nepřipravené, také jsme často ztráceli míče. Do druhé půle jsme si řekli některé pokyny, které hráčky dodržely a dovedly zápas do vítězného konce. Za to bych jim chtěl moc poděkovat.“

Napomínání 2:2, vyloučení 3:6, sedmičky 5/5:6/5, rozhodčí Skružný a Kavulič, 250 diváků. Sestava a branky Písku: Vařečková, Brožová, Šáchová – Luzumová 9/4, Borovská 8/1, Stellnerová 5, Dvořáková 3, Vrabcová 2, Vyhnalová 2, Janoušková 1, Keslerová, Lidová, Rusfelová, Krouská.

Branky Poruby: Chrenková 13/5, Dubajová 9, Tóthová 3, Hrbková 1, Vítková 1.