To se jim po velmi dobrém výkonu podařilo.

Utkání 11. kola interligy házenkářek:

SOKOL PÍSEK - ŠKP PICCARD SENEC 44:19 (24:9)

Písecké hráčky na svého soupeře vletěly jako uragán, a když ve 4. min. vedly po brankách Janouškové, Stellnerové (2) a Luzumové 4:0, vzal si trenér hostí Keleman oddechový čas.

Ale ani krátká přestávka jeho svěřenkyním nepomohla, v 9. min. vedl Písek již 10:1, když v pořadí osmou branku vstřelila parádním „angličanem” z prostoru levého křídla Dvořáková. Takže diváci si přišli na své. A Vargovou v senecké brance střídala Ladicsová.

To na druhé straně domácí brankářka Brožová pochytala několik těžkých střel soupeře, ale jinak písecká obrana pracovala spolehlivě a hostující hráčky do zakončení moc nepouštěla. V 19. min. úvodního poločasu skórovala domácí Luzumová, a to již vedl Písek 17:5, stejná hráčka pak za dvě minuty posunula skóre na 18:7.

A Iveta Luzumová se domácím příznivcům odměnila krásnou akcí i o několik minut později, když vypíchla soupeřce míč a svůj únik přes celé hřiště zakončila parádní střelou - 20:8. Pěkné góly střílely i další hráčky - Janoušková, Borovská, Vyhnalová a Vrabcová.

A když v poslední minutě Luzumová svým gólem stanovila poločasový výsledek 24:9, bylo jasné, že si písecké hráčky udělají v tomto zápase předčasné Vánoce a pošlou soupeře domů s pěknou nadílkou.

Velký zmar hostí potvrdila v úvodu druhého poločasu Kupkovičová, která ze sedmimetrového hodu ani netrefila píseckou branku. Vzápětí domácí Brožová chytila Kurčinové sedmičku a domácí házenkářky opět rozjely svůj brankostroj.

Domácí trenér Slavík dal opět příležitost všem hráčkám z lavičky včetně brankářky Šáchové, která rovněž předvedla několik výborných zákroků. Když ve 47. min. skórovala Borovská (33:13), vzal si trenér hostí další oddechový čas.

V 55. min. přišel moment, na který se diváci hodně těšili, Stellnerová vstřelila čtyřicátou branku svého týmu a stav utkání byl v tu chvíli 40:16 pro Písek. Poté ještě skórovala Vyhnalová, dvakrát Stellnerová a jednou Vrabcová, ale poslední slovo měla hostující Palková, která svým gólem už pouze zmírnila vysokou prohru Sence v poměru 19:44.

Domácí trenér Jan Slavík po zápase řekl: „Jsem rád, že jsme utkání takto zvládli, neboť jsme měli ze soupeře respekt. Zahrála si celá lavička a je dobře, že se nám nikdo nezranil. Bylo to naše první vzájemné měření sil v interlize a jsem velice rád, že to takhle dopadlo. Děkuji hráčkám za předvedený výkon a věřím, že jsme v posledním letošním zápasem naší hrou a počtem vstřelených branek naše fanoušky potěšili.”

Napomínání 3:2, vyloučení 1:0, sedmičky 0/0:4/1, rozhodčí Brůna a Vostatek, 250 diváků. Sestava a branky Písku: Brožová, Šáchová, Vařečková – Luzumová 10, Borovská 8, Stellnerová 8, Janoušková 5, Vyhnalová 4, Lidová 3, Vrabcová 2, Dvořáková 2, Fialová 1, Rusfelová 1, Boorová.

Branky Sence: Štetáková 4, Štefíková 4, Kurčinová 3, Palková 3, Tučnovičová 2, Hubertová 2, Kupkovičová 1/1.

Druhou polovinu soutěže zahájí písecké házenkářky 7. 1. domácím zápasem s Porubou.