Po utkání byla unavená, přesto ochotně odpovídala na otázky Píseckého deníku.

Michaelo, jak byste zhodnotila tento zápas, který byl pro váš tým hodně důležitý?

Vysoká prohra v Partizánském pro nás byla velkým šokem, proto jsme chtěli v utkání proti Zlínu předvést mnohem lepší výkon a pokusit se s tímto kvalitním týmem doma bodovat. Do zápasu jsme šly naplno a akce nám vycházely tak, jak jsme si přály.

Vycházely nám signály a také se nám dařilo v zakončení, zvláště z rychlých trháků. Myslím si, že jsme odvedly velmi dobrý výkon v obraně, kde jsme agresivní hrou nepouštěly soupeře ke střelbě. Prostě nám vyšlo všechno tak, jak mělo. A tentokrát nám přálo i pověstné štěstíčko.

Měly jste před zápasem respekt ze soupeře, který má v sestavě výborné střelkyně jako jsou Poznarová či Štěrbová?

Určitě jsme měly respekt, ale my jsme se na Zlín dobře připravily. Splnily jsme taktické pokyny trenéra a naše hra slavila úspěch.

Na co jste se v přípravě na tento zápas nejvíce zaměřily?

Na tréninku jsme zkoušely obranu 1 – 2 – 3, kterou jsme chtěly v zápase hrát, ale pak jsme nakonec přešly k obraně 1 – 5. Zkoušely jsme si útok na obranu 0 – 6 a také signály, které jsme chtěly na Zlín hrát. Všechno nám v zápase vycházelo, takže můžeme být spokojeny.

V samotném utkání se vám dařilo střelecky, jak těžké bylo překonat brankářku hostí Dederlovou?

Zlínská brankářka většinou jen stála, málokdy šla do nějakého pohybu, což mi osobně při střelbě vyhovuje. Pravdou ale je, že Dederlová nějaké naše šance pochytala, kdybychom je proměnily, mohla být naše výhra ještě o něco vyšší.

Asi jsem měla při střelbě na branku soupeře i trochu štěstí, protože dát šest branek z křídla, se mi tak často nestává.

Porazily jste soupeře, který je v tabulce interligy před Pískem a má svoji sílu. Přesto, vyhrály jste a bodově se dotahujete na celky před vámi. To je přece dobře, ne?

Určitě. Vyhrály jsme a bodově jsme se dotáhly na některé týmy před námi. Střed tabulky je nyní hodně vyrovnaný. Teď už to chce jenom vyhrávat a posouvat se v tabulce stále výš (smích). Chceme si zahrát play off, tak nám nic jiného nezbývá.

Ve středu jste měly hrát v Nitře, ale toto utkání bylo odloženo. Víte proč?

Pokud vím, tak družstvo Nitry má větší počet nemocných hráček, a tak požádalo o odložení tohoto zápasu. Na kdy, to opravdu nevím. Přesto uděláme maximum pro to, abychom s Nitrou získaly další dva body.

V dalším kole pak v sobotu přivítáte na domácím hřišti Senec, který je v tabulce za vámi. Uděláte si předčasný vánoční dárek v podobě plného bodového zisku?

To budeme chtít každopádně. Věřím, že zopakujeme náš výkon z utkání proti Zlínu, vyhrajeme o deset branek a pošleme Senec s nadílkou domů (smích).

K výhře nad Zlínem vás hlasitým povzbuzováním hnali domácí příznivci. Jak jste vnímala atmosféru v hledišti?

Bylo to super. Diváci byli opět výborní. Přišlo jich hodně, hlasitě fandili a to se nám hned hraje hned lépe. Doufám, že nás přijdou povzbudit i v příštím utkání, které bude posledním v letošním roce.

Měla jste někoho v hledišti, kdo vám fandil osobně?

Ano, palce mi držel tatínek. Já se na něj při zápase vždycky mrknu a podle toho, jak se tváří, hned poznám, jestli je s mojí hrou spokojený nebo ne.

Probíráte pak zápasy doma?

Probíráme, ale já velice nerada, protože taťka mi říká, co jsem udělala špatně, co mohlo být lepší a podobně. Ale tak už to ve sportovních rodinách bývá. On házené rozumí, jezdí se mnou na každý zápas a je to vlastně další člověk, který po trenérovi hodnotí můj výkon.

Nejvíce branek, jedenáct, vstřelila za Zlín Pavla Poznarová, která je druhou nejlepší střelkyní interligy.

Prohrály jste v Písku o deset branek, s jakým cílem jste do tohoto utkání vstupovaly?

Určitě jsme nejely do Písku s poraženeckou náladou, ale bohužel jsme podlehly o deset gólů. A to je dost. Domácím vyšlo absolutně všechno, nám se naopak nedařilo v obranné činnosti, kde jsme pracovaly každá za sebe, vůbec jsme si nepomáhaly, nehrály jsme jako tým.

Na utkání jsme se připravovaly jako na každé jiné. Sice byl týden před zápasem trochu jiný v tom, že některé hráčky byly nemocné, jiným začalo ve škole zkouškové období, takže se stalo, že jsme se na tréninku nesešly všechny, ale to nemůže být omluvou pro náš výkon. Na zápase jsme byly všechny a prostě jsme ho nezvládly. Rozhodla naše špatná obrana.

Nedošlo z vaší strany k podcenění píseckého týmu?

To rozhodně ne. Věděly jsme, že Písek hraje doma velice dobře a bude chtít vyhrát. K zápasu jsme jely s respektem ze soupeře, kterého jsme však chtěli porazit. Viděl jste to sám, vypadalo to, jako bychom už před zápasem složily zbraně, ale nebylo to tak.

Špatně jsme bránily, zatímco Písek předvedl výbornou házenou. Vycházely mu kombinace, jeho hráčky tahaly své akce z obrany, něco jim pochytala brankářka. K nám se štěstí otočilo zády, ale můžeme si za to samy.