SOKOL PÍSEK - HC ZLÍN 39:29 (19:15)

Domácí hráčky dalyrychle zapomenout na nepříjemnou porážku z minulého kola v Partizánském. Od začátku střetnutí se do svého soupeře zakously s odhodláním doma bodovat. A to se jim také podařilo.

Zlín šel do vedení brankou Štěrbové, ale vzápětí domácí Stellnerová vyrovnala a Borovská přidala druhý gól. Ve 4. min. střelkyně hostí Poznarová srovnala, jenomže Borovská kontrovala na 3:2. Když Budayová vyrovnala na 3:3, vypadalo to na velice vyrovnaný souboj, o jehož vítězi může rozhodnou jediný gól.

V 8. min. byl stav 5:5, poté 6:6, v 11. min. 7:7, ve 13. min. vedl Zlín 8:7, jenomže poté Janoušková vyrovnala a Borovská dala na 9:8. Zlínská Poznarová vyrovnala, ale vzápětí skórovaly domácí Luzumová s Janouškovou a Písek vedl 11:9, ve 20. min. 12:10.

Ve 22. min. úvodního poločasu skórovala Vrabcová (13:11) a ve 25. min. po brance Borovské vedl Písek již 15:11. Za stavu 16:13 si vzal trenér hostí Kořínek oddechový čas. Konečnou podobu výsledku po prvních třiceti minutách dala domácí Lidová - 19:15.

Druhá polovina zápasu již byla zcela v režii domácího týmu, jehož hráčky předváděly rychlé moderní akce s brankovým zakončením. Několik výborných zákroků předvedla brankářka Vařečková, která dokonce chytila Poznarové sedmimetrový hod.

Rozstřílela se Vyhnalová, krásné góly pro oko diváka dala Borovská, dařilo se Janouškové, obrovský kus práce v obraně i v útoku tradičně odvedla Luzumová. Výborné ale byly i ostatní hráčky.

Písecký trenér Slavík dal opět příležitost všem hráčkám, které předvedly skvělý ýkon a porazily obávaného soupeře o deset branek. Divákům se utkání velice líbilo a poslední minutu tohoto klání skandovaným potleskem děkovaly domácím hráčkám za předvedenou hru.

Trenér píseckého družstvaJan Slavík po utkání řekl:

„Pro nás to byl hodně těžký zápas, neboť na hráčkách ležel stín z vysoké prohry z minulého kola v Partizánském. Důležité bylo, že se děvčata zvedla a od prvních minut zápasu výborně bránila nejlepší střelkyně soupeře. Utkání nám vyšlo hlavně v útočné fázi, ale spokojen jsem i s obrannou činností, i když se tam nějaké chyby objevily. Děkuji hráčkám za jejich nasazení a velkou vůli po vítězství.”

Napomínání 3:2, vyloučení 2:0, sedmičky 0/0:2:1, rozhodčí Kavulič a Skružný, 250 diváků. Sestava a branky Písku: Vařečková, Brožová, Šáchová - Borovská 12, Luzumová 7, Janoušková 6, Vyhnalová 6, Stellnerová 3, Vrabcová 2, Dvořáková 2, Lidová 1, Sozetová, Rusfelová, Boorová.

Branky Zlína: Poznarová 11/1, Štěrbová 4, Talašová 3, Brzosková 2, Šviráková 2, Hradilová 2, Budayová 2, Salčáková 1, Dederlová 1, Marčíková 1.