Tím byl Vánoční pohár ve městě Bielsko–Biale.

Na tento podnik jezdí milevská děvčata závodit již celou řadu let. Konkurence je v Bielsku vždy velká a nejinak tomu bylo i letos. Na startu se sešly závodnice ze dvou ukrajinských klubů, z Holandska, Litvy a Srbska, Českou republiku reprezentovaly gymnastky z RG Proactive.

V kategorii děvčat narozených v roce 2003 byl na programu dvojboj volných sestav bez náčiní a se švihadlem. Nejlépe se s ním vypořádala Tereza Kutišová, která zacvičila obě sestavy ve svém obvyklém provedení a její 9. místo v této kategorii, kde startovalo 20 závodnic, je chvályhodné.

Natálie Kotašková startovala v téže kategorii a podle slov trenérky Lucie Tollingerové předvedla své sestavy na maximum a s velkým soustředěním.
Natálie získala 14. místo,  ale také cenné zkušenosti pro své další mezinárodní starty.

Další kategorií, kde závodila milevská děvčata, byla kategorie gymnastek ročníků narození 2000 a 1999. Zde byla na programu sestava s míčem. Bylo samozřejmě znát, že závodnice ročníku 1999 cvičí s tímto náčiním již druhou sezonu, zatímco pro ročníky 2000 je toto náčiní novinkou letošního roku.

Další sestavou byla obruč. Karolína Kreisslová přes chybičky v obruči obsadila 14. místo. Natálie Křížová, která relativně nechybovala, ale sestava s míčem je pro ni novým náčiním, získala 18. místo z celkového počtu 26 startujících gymnastek.

DANA VOJTOVÁ