Česká šipková organizace připravila jeden z nejlepších turnajů v Evropě – Czech Open. Na tento turnaj si každoročně najdou cestu nejlepší hráči a hráčky. Letošního ročníku se zúčastnilo přes 400 mužů a na 80 žen.

Mezi nimi byla mužská i ženská světová jednička, ale i hráči z předních míst světového žebříčku.Třídenní program turnaje byl velice náročný. První den se konalo klání smíšených párů, tzv. mixů. Se svým kolegou Michalem Ondomem získala Katarína Nagyová z Písku velmi pěkné třetí místo.

Až v semifinále je zastavili pozdější vítězové turnaje, světová dvojka Dean Winstenly a ženská světová trojka Carol Farlamová. Program pak pokračoval večerním turnajem jednotlivců, kde Katarína Nagyová zopakovala své třetí místo, kde stejně jako v mixech prohrála s Carol Farlamovou.

Další den patřil hlavní soutěži, turnaji jednotlivců. Bohužel v něm se Nagyové už tolik nedařilo a skončila až na 17. místě.

„Moje ambice byly být alespoň o dvě kola výše, takže jsem z tohoto výsledku zklamaná,” řekl po závodě pro Písecký deník Katarína Nagyová.
Nejlepší český hráč skončil ze čtyř stovek startujících na velmi pěkném devátém místě.

Další den soutěžily ženské a mužské páry. Zde Nagyová se svou spoluhráčkou prohrála hned v prvním kole se švýcarskými hráčkami.

V dalších dnech se konalo mistrovství ČR v softových šipkách, kde se zároveň vyhodnotil celoroční žebříček nejlepších hráčů. Organizace turnajů je stejná jako na Czech Open – v pátek se koná soutěž mixů, v sobotu soutěž jednotlivců a v neděli klání dvojic.

V mixech a ženských dvojicích bojovala písecká Nagyová o celkové prvenství v žebříčku. A to se jí s Michalem Ondomem, stejně jako se spoluhráčkou z Písku, Petrou Konopáskovou, podařilo.

Stačilo jim  získat 4. místo na tomto mistrovství republiky. Sice je toto umístění mrzelo, přesto se těšili z konečného prvenství. V žebříčku jednotlivců skončila Nagyová na devátém místě, Petra Konopásková byla dokonce sedmá.

Obě tyto závodnice se spolu připravovaly a trénovaly na tento turnaj. Gratulace Kataríny Nagyové patří i Michalu Ondomovi, že dokázali být spolu tento rok nejlepším mixem a Petře, že spolu byly nejlepším ženským párem v Čechách.

V příští sezoně se pokusí toto umístění zopakovat, v jednotlivcích chce Nagyová svoje umístění vylepšit. Do konce letošního roku ji ještě čekají tři turnaje, některé také na Slovensku. Jedním z nich bude mistrovství Slovenska v klasických šipkách.

„Doufám, že se mi doma bude dařit a obhájím loňské prvenství,” řekla slovenská reprezentantka Katarína Nagyová.