SOKOL PÍSEK – DHS STARÝ PLZENEC 36:26 (16:13)

Jelikož postavení týmů bylo před zápasem zcela odlišné, očekávalo se jasné vítězství Písku. Před utkáním patřila domácím druhá příčka, zatímco hosté se nacházeli na samém chvostu tabulky.

Úvod zápasu papírovým předpokladům moc neodpovídal. Hosté byli Píseckým vyrovnaným soupeřem, i když celou první půli tahali za kratší konec. Domácí si neustále udržovali dvou až tříbrankový náskok a po první půli vedli 16:13.

Za zmínku stojí také fakt, že po dlouhé době se v píseckém dresu představil před domácím publikem zkušený Petr Hubal a premiéra to byla náramná.
Co se nepovedlo v první půli, si hráči od řeky Otavy vynahradili ve druhé části zápasu.

Zpřesnili hru v obraně, rozchytali se gólmani a z toho pramenili úspěšné rychlé útoky. Na hřiště se tak dostali všichni hráči, kteří si utkání náramně užívali.

Skóre pomalu narůstalo, a tak se konala i mikulášská nadílka pro diváky v podobě 36 gólů v brance Starého Plzence.

Na tento víkend je přichystaná opravdová lahůdka. Písek na svém hřišti přivítá v jihočeském derby tým Strakonic, jehož branku hájí písecký odchovanec Jiří Vosoba.

Bude to souboj o čelo tabulky, kdy Strakonicím patří první a Písku druhé místo. Hraje se v neděli 11. 12. od 15.00 hodin.

Sedmičky 2/2:4/4, rozhodčí Kasík a Pešek, 74 diváků. Sestava a branky Písku: Havelka, Trnavský – Bláha, Bočan 1, Čtvrtník 8/2, Hajný 5, Hora 2, Hubal, Košťál 6, Mráz 4, Pek 5, Volf 3. Trenér Arnošt Raník.

Branky Starého Plzence: Drohobetsky 6, Skalický 5/4, L. Kroft 4, Krosnař 3, Pelech 3, Schwetz 3.

VÁCLAV HORA