HC ŠD PÍSEK – HBC ZLIV 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Hostující tým přijel k Otavě pouze s osmi hráči do pole, přesto byl domácím vyrovnaným soupeřem. Písečtí nedokázali těžit z domácího prostředí, ani přenést formu z posledních utkání. Trápili se a předvedenou hrou své fanoušky, kteří v hojném počtu přišli na poslední utkání před zimní přestávkou, příliš nepotěšili.

Průběh první třetiny je ani nemohl zahřát, neboť domácí působili ospalým dojmem, což hostům, kteří se nikam nehnali a hrozili pouze střelami z dálky a občasnou snahou o brejky, vyhovovalo.

Ve druhé třetině již byli k vidění větší šance a také branky. O tu první se postarali domácí. Ve 23. min. Habart našel volného Hronka, který ranou z voleje zpoza modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě a Švantlák vedl 1:0.

To ještě více podnítilo hostujícího Šperla, který se celé utkání snažil svými střelami ohrožovat Bučkovu svatyni. Přesně mířil ale pouze jedinkrát. Ve 28. min. při přesilové hře clonilo Bučkovi ve výhledu klubko hráčů, ale Šperlova střela si cestu do jeho sítě přesto našla – 1:1.

Do poslední patnáctiminutovky stáhl domácí trenér Čapek hru na dvě lajny, rozdělil i úspěšné duo Habart – Kabele a Písečtí se pokoušeli strhnout výsledek na svoji stranu. Ve 32. min. se jim povedlo využít přesilovou hru, když po přihrávkách Kabeleho a Marka zakončoval veterán Vážný, který vstřelil již třináctou branku v sezoně – 2:1.

O čtyři a půl minuty později domácí znovu využili početní výhodu, tentokrát se pěknou střelou od modré prosadil Kabele – 3:1. Pět minut před koncem sice ještě domácí nabídli Zlivi přesilovou hru pěti proti třem. Hosté ji ale nedokázali využít, hlavně díky dobré obranné hře píseckých a skvělým zákrokům Bučka.

Poslední minuty si  již hráči Písku pohlídali a na konci zápasu se mohli radovat ze čtvrtého vítězství v řadě. Přestože to tentokrát nebyl oku lahodící hokejbal, dokázali doslova urvat vítězství v utkání, kdy se jim herně nedařilo.

Branky a nahrávky: 23. Hronek (Habart), 32. Vážný (Marek, Kabele), 37. Kabele (Hronek) – 28. Šperl (Vebr). Střely 42:20, vyloučení 10:11, využití 2:1, 100 diváků.

Sestava HC ŠD Písek: Buček – Hronek, Bárta, Marek, Sup, Kozák – Habart, Kabele, Roth – Mergl, Kubeš, Vážný – Přibyl, Pelc, Klouda. Trenér Vít Čapek.

Švantlův Dvůr je po podzimní části soutěže na druhém místě tabulky, dva body za vedoucí Betonovou Holubov. Právě vedoucí tým tabulky bude na konci února prvním soupeřem oranžovo – černých po zimní přestávce.

V Písku se diváci mohou těšit na hokejbal až první březnový víkend příštího roku, kdy Švantlák přivítá tým z Horní Břízy.

VÁCLAV PELC