Utkání začalo s menším zpožděním pro pozdější příjezd soupeře. V jihočeském derby se střetli dva sousedé v tabulce, kteří měli na svém kontě shodně po třech bodech.

Vstup do zápasu lépe vyšel píseckým hráčkám, které po brankách Borovské a Dvořákové brzy vedly 2:0, ale ve 2. min. snížila Kohoutová na 2:1. Vzápětí skórovala domácí Luzumová, ale Matoušková kontrovala na 3:2.

V 5. min. soupeř srovnal na 3:3, ale po brankách Stellnerové a Luzumové Písek opět vedl o dva góly – 5:3. Hosté měli příležitost vstřelit kontaktní gól, ale brankářka Vařečková chytila Krupicové sedmimetrový hod.

Poté přidala Janoušková dvě branky, další gól zaznamenala Luzumová ze sedmičky a domácí tým vedl 8:4. Po čtvrthodině hry to bylo 10:5, a když pak Borovská krásným gólem zvýšila vedení Sokola na 11:6, vzal si trenér hostí Kumpán oddechový čas. Pak si dvakrát vzala slovo Vrabcová a jednou Keslerová (14:6), soupeř na to odpověděl dvakrát: Zbožínkovou ze sedmičky a Kohoutovou ze hry – 14:8.

Brankostroj Písku však nadále pokračoval: Vrabcová, Keslerová a Lidová vytáhly skóre až na 17:8, ale poslední slovo měly hostující hráčky Bubeníková a Zbožínková, které snížily na poločasových 17:10 pro Písek.

Do druhé poloviny zápasu vstoupily domácí házenkářky s velkou chutí a ve 34. min. již vedly desetibrankovým rozdílem: 21:11 a 22:12. Poté Keslerová tečovanou střelou posunula skóre na 23:12. Písecké družstvo hrálo dobře v obraně a v brance se dařilo Vařečkové. V dalších minutách se rozstřílela Rusfelová.

Za stavu 26:15 si vzal trenér hostí další oddechový čas. Chvilka odpočinku paradoxně pomohla píseckým hráčkám, které toužily po vysokém vítězství. Brankářku Bezpalcovou pak překonaly Vyhnalová a Janoušková, na druhé straně se z křídla prosazovala Bubeníková, a tak deset minut před koncem svítilo na ukazateli skóre 29:17.

A když Luzumová vstřelila dvě branky a Borovská jednu (33:19) stalo se utkání exhibičním vystoupením píseckého týmu. V domácí brance se pak postupně objevily i Brožová a Šáchová, příležitost ke hře v poli dostala i mladá Bártová.

Závěr utkání měl podobný scénář jako první poločas, po dvou brankách Keslerové vedl Písek již 37:21, pak ale Zbožínková snížila ze sedmičky, a když pak domácí tým hrál krátkou chvíli bez dvou vyloučených hráček, dala Zbožínková svým gólem konečnou podobu výsledku – 37:23 pro Písek.

Napomínání 3:3, vyloučení 3:5, sedmičky 2/2:6/5, rozhodčí Lubomír Kohout a Vladimír Vaník, 220 diváků.

Sestava a branky Písku: Vařečková, Brožová, Šáchová – Borovská 6, Luzumová 6/1, Keslerová 5, Vrabcová 5, Vyhnalová 4/1, Janoušková 3, Stellnerová 3, Rusfelová 3, Dvořáková 1, Lidová 1, Bártová.

Sestava a branky J. Hradce: Bezpalcová, Davidová – Zbožínková 9/5, Bubeníková 8, Matoušková 3, Horečková 1, Kohoutová 1, Markesová 1, Krupicová, Kočová.

Hodnocení trenérů na pozápasové tiskovce:

Jan Slavík, Písek:

„Pro nás to bylo hodně těžké utkání, hlavně po psychické stránce, protože soupeř v minulých zápasech předvedl vyrovnané výkony, takže vzbuzoval určitý respekt. Já měl z tohoto utkání obavy. Jsem hrozně rád, že jsme zápas takto zvládli. Hráčky dodržely, až na pár výjimek, taktické pokyny, hlavně v obranné činnosti. Jsem spokojen s výsledkem i ziskem dvou bodů, které jsou pro nás velmi cenné. Podařilo se nám prostřídat celý kádr, do hry se dostaly i ještě nedávné dorostenky, které opět získaly další zkušenosti z interligového zápasu, a určitě nezklamaly.”

V sobotu vás čeká odvetné utkání evropského Challenge Cupu na půdě rakouského Dornbirnu.Budete mít po jihočeském derby v tomto zápase dostatek sil?

„Pro nás bylo nesmírně důležité, že jsme v dnešním zápase mohli prostřídat všechny hráčky, šetřili jsme naše opory pro pohárové utkání. Šanci tak dostala i ostatní děvčata. Pro náš celek je to nyní hodně těžké, protože hrajeme takzvané „anglické” týdny. Proto jsem byl rád, že jsme si hned v úvodu zápasu vypracovali slibný náskok, který jsme v dalším průběhu navyšovali až na konečný čtrnáctibrankový rozdíl.”

René Kumpán, Jindřichův Hradec:

„Gratuluji soupeři k velmi dobrému výkonu, naopak hra našeho týmu byla velice špatná. Bohužel, je to házená, naše hráčky udělaly v průběhu zápasu velké množství technických chyb a Písek nás za to trestal. Sotva utkání začalo, darovali jsme čtyřikrát nebo pětkrát míč soupeři, který pak velkou trpělivostí a postupným útokem navyšoval svůj náskok.

Už po prvních deseti minutách bylo jasně vidět, kdo v tomto zápase vyhraje, a to se také potvrdilo. Nepodařily se nám ani změny v obraně i v útoku, zatímco soupeř odehrál velmi kvalitní utkání a zaslouženě zvítězil. My se máme, bohužel, ještě hodně co učit.”

Lze přičíst nervozitě vašich hráček v úvodu pozdější příjezd k zápasu?

„To určitě ne! Já si myslím, že je to hlavně v hlavách hráček. Naše děvčata nastoupila k zápasu nekoncetrovaná, nepřipravená, snažila se zakončovat své akce již po druhé přihrávce, místo toho, aby trpělivě hrála a čekala na lepší příležitost či brnkala soupeři na nervy. To se nepodařilo a jak už jsem řekl, Písek zaslouženě vyhrál. Doufám, že v příštím zápase podáme lepší výkon.”