Po utkání odpovídala Michaela Borovská na otázky Píseckého deníku.

Už před zápasem se hovořilo o tom, že Dornbirn je velice hratelný soupeř, což samotný průběh zápasu jenom potvrdil. Přesto, jaké to bylo utkání?

Určitě jsme všichni čekali, že to bude těžší utkání, o to více nás překvapilo, že snad až do poloviny prvního poločasu jsme od soupeře nedostali gól. To nás hodně povzbudilo, navíc nás v brance podržela Lenka Vařečková. A také se nám dařila hra v obraně. Rovněž nám vycházela střelba. Nečekali jsme, že bude mít zápas takový průběh.

Na co vás trenér Slavík upozorňoval v přípravě na tento zápas?

Především nás upozorňoval na levou spojku soupeře s číslem jedenáct, která nám také nastřílela nejvíce branek. Zpočátku to šlo, dokázaly jsme ji ubránit, ale pak jsme jí daly hodně prostoru a ona toho dokázala využít. Jinak za rakouský tým nastoupily poměrně mladé, běhavé a hodně šikovné hráčky.

V utkání dostaly příležitost všechny hráčky, neboť trenér šetřil síly na středeční jihočeské derby s Jindřichovým Hradcem v interlize. Bylo to dobře?

Určitě. Vždyť o našem vítězství se rozhodlo velice brzy, takže bylo dobře, že nás trenér na hřišti neustále střídal. Teď nás čeká náročný program, kdy budeme hrát zápasy v týdnu a o víkendu, takže je dobře, že se všechny hráčky dostaly na hřiště.

Co pro písecký tým znamená vytvoření si tak vysokého náskoku do odvetného zápasu?

Že je to dobře. To byl náš cíl, vyhrát doma co největším rozdílem a k odvetě cestovat v klidu, bez stresu. I zápas na půdě soupeře chceme vyhrát, nebudeme se spoléhat na brankový rozdíl z prvního duelu, prostě si to chceme užít.

Co by se muselo stát, aby se z druhého zápasu stalo drama?

To se nesmí stát (smích). Nemůžeme se spoléhat na výsledek z prvního utkání, ale přistoupíme k odvetě s tím, jako by se hrálo úplně od začátku, od nuly. Nic nepodceníme, budeme hrát opět na vítězství, a to od začátku až do úplného konce zápasu.

Družstva Písku i Jindřichova Hradce mají nyní v interligové tabulce po třech bodech. Jaký bude jejich středeční vzájemný duel?

Středeční termín zápasu pro nás není moc výhodný, protože většina z nás studuje na vysoké škole nebo již chodí do zaměstnání. I když se hraje až večer, věřím, že to bude divácky atraktivní zápas, ve kterém zvítězíme a získáme dva body.

Dobře víme, že soupeř hraje dost tvrdě, proto se ho budeme snažit přehrát hlavně rychlostí a proměňováním šancí.

Pohárový zápas se divákům líbil, viděli pěknou házenou s množstvím branek. Bude tomu tak i v jihočeském derby?

Zápas s Jindřichovým Hradcem bude vyrovnanější, nikdy se nestalo, že by jeden z týmů vyhrál tak velkým brankovým rozdílem. Soupeř si letos nevede špatně. My jsme letos měli v úvodu soutěže těžký los a nyní máme před sebou zápasy s těmi hratelnějšími celky, takže bychom měli začít sbírat tolik potřebné body.

Čím to je, že v interligových zápasech se většinou střelecky trápíte, zatímco v tomto pohárovém duelu jste zaznamenala devět branek, jednu hezčí než druhou, navíc z větší vzdálenosti?

Máte pravdu. Hodně záleží na tom, jak v utkání začnu, jaká je moje první střela na branku soupeře. Když je z toho gól, povzbudí mě to a v dalším průběhu zápasu si pak více věřím.

Dařilo se i brankářkám, které vás v některých momentech hodně podržely…

Konečně máme brankářky, kterým můžeme věřit, o které se můžeme opřít a víme, že za obranou stojí někdo, na koho se můžeme plně spolehnout. A já doufám, že tomu tak bude i v dalších zápasech.