Porazily rakouský SSV Dornbirn Schoren 32:11 a vytvořily si tak velice slibný náskok do odvety. Zápas hodnotily obě strany.

Asistent trenéra rakouského týmu Philipp Lunardon řekl: „Na výkonu a především výsledku zápasu se podepsalo velké množství technických chyb našich hráček. Vysoká porážka je pro nás obrovským zklamáním, doufám, že za týden ve druhém zápase bude náš výkon podstatně lepší.“

Hráčka Michaela Lindnerová: „Pro nás to byl velice těžký zápas, ve kterém se o výsledku rozhodlo už v jeho začátku, kdy nám soupeř odskočil a důraznou hrou v obraně nám více než patnáct minut nedovolil skórovat. Domácí hráčky podaly velmi dobrý výkon, v odvetě se pokusíme s nimi sehrát vyrovnanější partii.“

Písecký trenér Jan Slavík k zápasu řekl: „Děkuji hráčkám za to, že dodržely veškeré taktické pokyny a hrály naplno až do konce, i když už bylo o výsledku dávno rozhodnuto. Byli jsme se na soupeře podívat nedávno, když hrál ligové utkání ve Vídni, takže jsme trochu věděli, co od něho můžeme očekávat.

Myslím si, že vypracovaný náskok do odvety by měl být dostačující, přesto nechceme nic podcenit a budeme i na půdě soupeře hrát naplno a na vítězství. Prostřídali jsme všechny hráčky, abychom ušetřili síly na další zápasy.

Ten první nás čeká již ve středu v interlize proti Jindřichovu Hradci. Bude to hodně těžký duel, neboť soupeř je letos v lepší formě než byl v minulém soutěžním ročníku. Doma se nám proti němu daří a já věřím, že nad ním zvítězíme a získáme tolik potřebné dva body.

Poté jedeme k sobotní odvetě do Rakouska a ve čtvrtek 17. listopadu sehrajeme doma utkání Českého poháru s Porubou. Bude to hodně těžké, ale musíme to zvládnout.“

Hráčka Iveta Luzumová vstřelila v zápase pět branek: „Myslím si, že jsme byly na utkání velmi dobře připravené. Celý zápas jsme dodržovaly taktické pokyny, které nám trenér stanovil. Vycházely jsme ze zajištěné obrany, ze které jsme přecházely do rychlých protiútoků, jež jsme zakončovaly brankami. Z toho vyplynulo i naše vedení 10:0. Teprve za tohoto stavu skóroval i soupeř.

Vysoké vedení nás uklidnilo a zbytek zápasu jsme dohrály v naprostém poklidu. Kdybychom proměnily i další velké šance, mohlo být naše vítězství ještě výraznější. Jsme rády za to, jakým výsledkem utkání skončilo. Odvetu určitě nepodceníme, budeme hrát opět naplno.

Nechceme ponechat nic náhodě a já věřím, že i v Rakousku zvítězíme a budeme se těšit z postupu do dalšího kola. Hlavně, abychom nedostali soupeře z Ukrajiny nebo Turecka, hezké by bylo, podívat se třeba do Francie.“