SOKOL PÍSEK - SSV DORNBIRN SCHOREN 32:11 (16:3)

Proti devátému celku rakouské nejvyšší soutěže nastupovaly domácí hráčky s cílem vyhrát co největším brankovým rozdílem a vytvoři si tak co nejlepší výchozí pozici pro odvetu, kterou sehrají tuto sobotu na půdě soupeře. A to se podařilo.

Hned v 1. min. zápasu nastřelila hostující hráčka tyč písecké branky, a pak se na první gól čekalo až do 3. minuty, kdy skórovala Stellnerová – 1:0. Stejná hráčka pak přidala druhý gól, a když Dvořáková zvýšila na 3:0, vzal si trenér hostí Cirit oddechový čas.

Nic to však nebylo platné, po brankách Borovské, Luzumové a Janouškové vedl Písek v 15. min. 10:0, navíc svůj tým podržela při šancích hostí brankářka Vařečková. Rakouský tým poprvé skóroval až v 18. min., kdy se trefila jeho nejlepší střelkyně v tomto utkání, Rosuová – 10:1.

Poté skórovaly Janoušková a Lidová, za hosty Kallaová, takže ve 22. min. vedl Písek 13:2. Z dalšího útoku trefila Vyhnalová tyč, Rauchová snížila ze sedmičky na 13:3 pro domácí, ale další branky Borovské, Vrabcové a Francouzky Sozetové daly podobu výsledku po úvodním poločase – 16:3.

Také ve druhé polovině zápasu marně hledaly hráčky rakouského týmu recept na překonání výborně hrající písecké obrany, za kterou se postupně vystřídaly všechny tři brankářky. V domácím týmu se střelecky dařilo Borovské, na jejíž nechytatelné rány brankářky soupeře často ani nereagovaly.

A když právě Borovská zvýšila vedení svého družstva na 24:10, vzal si trenér Dornbirnu další oddechový čas. V závěru střetnutí kryla domácí brankářka Šáchová Bischofové sedmimetrový hod a Janoušková s Vyhnalovou daly svými brankami konečnou podobu výsledku – 32:11.

Tento stav mohla ještě změnit v poslední vteřině ze sedmičky Rauchová, ta ale potvrdila zmar hostí v tomto zápase – její střela šla vysoko nad branku…

Trenér píseckého týmu Jan Slavík po zápase řekl:

„Chtěl bych poděkovat všem hráčkám za odvedený výkon. V utkání nepolevily ani v době, kdy už bylo o výsledku dávno rozhodnuto a snažily se vyhrát co největším rozdílem. Dal jsem příležitost všem hráčkám, abychom šetřili síly na další zápasy. Ve středu nás čeká doma jihočeské derby s Jindřichovým Hradcem a v sobotu pak sehrajeme v Rakousku odvetný zápas evropského poháru. Nesmíme nic podcenit, také na hřišti soupeře budeme hrát na vítězství.“

Napomínání 3:3, vyloučení 5:8, ČK: 0:1 (Lindnerová), sedmičky 4/2:5:1, rozhodčí Afrim Azemi a Eshref Beqiri (oba Kosovo), 300 diváků.

Sestava a branky Písku: Vařečková, Brožová, Šáchová – Borovská 9, Luzumová 5/1, Stellnerová 3, Dvořáková 3, Vyhnalová 3, Janoušková 3, Vrabcová 2, Keslerová 2, Sozetová 1, Lidová 1, Rusfelová.

Branky Dornbirnu: Rosuová 6, Müllerová 2, Kallaová 2, Rauchová 1/1.