Jejich soupeřem bude tým SSV Schoren Dornbirn, v současné době devátý tým nejvyšší rakouské soutěže. Tento celek zaznamenal největší úspěch v roce 2001, kdy se probojoval do čtvrtfinále Challenge Cupu.

Před sobotním duelem jsme hovořili s předsedou oddílu házené TJ Sokol Písek a lékařem družstva žen Rudolfem Žabou.

Pane doktore, v sobotu sehrajete zápas třetího kola evropského poháru, ve kterém se vám daří, zatímco v interlize písecké družstvo z šesti odehraných zápasů získalo pouze tři body a v tabulce je desáté. Můžeme se těšit na tolik očekávané blýskání na lepší časy?

Na úvod musím říci, že máme jedno z nejhorších vylosování za sedm let, co já v interlize pamatuji. Nyní už máme všechny nejtěžší soupeře za sebou. Minulý zápas ve Veselí nad Moravou, na hřišti minulého mistra republiky, byl velice zajímavý.

Soupeř dosud neztratil v soutěži jediný bod a vede si zcela suverénně. Veselí postoupilo přes makedonský tým Zito Prilep do třetího kola Poháru vítězů pohárů, kde se střetne s polským mistrem Zaglebie Lubin.

Lze říci, že tým Veselí má svojí kvalitu, hrají tam i slovenské reprezentantky Drotárová, Súkeníková a mladá Rajnohová. Tým je výborně sestavený.

Co byste řekl k samotnému duelu ve Veselí?

Prakticky celý první poločas jsme vedli o dvě branky, ale soupeř stačil ještě do přestávky srovnat na 13:13. Naše děvčata hrála velmi dobře i v úvodu druhé poloviny zápasu, a ještě ve 45. minutě nebylo utkání rozhodnuto.

Poté se začalo dařit domácí brankářce Černé, která kryla několik gólových střel našich hráček, týmu Veselí se pak podařilo odskočit a pak už se zápas jenom dohrával. Myslím si, že utkání se divákům v hale líbilo. Za naše družstvo musím říci, že nepropadlo, a především v prvním poločase favorita hodně potrápilo.

Věřím, že naše hráčky si z tohoto utkání vzaly ponaučení a plně se soustředí na nadcházející pohárový zápas s Dornbirnem. Byli jsme se na tohoto soupeře podívat, když hrál před několika dny ligové utkání ve Vídni a musím podotknout, že je to hratelný soupeř, přes kterého bychom měli postoupit do dalšího kola.

Doufám, že tyto prognózy naše hráčky potvrdí na hřišti. V sobotu sehrajeme první zápas na domácím hřišti, odvetné utkání je na programu v sobotu 12. listopadu na půdě rakouského celku. Důležitý bude domácí duel, ve kterém bychom měli zvítězit co největším brankovým rozdílem, abychom si udělali co nejvyšší náskok do odvety.

Rakouské hráčky jistě předvedou zcela jinou házenou než na jakou jsme zvyklí z interligy. Jakou taktiku naordinuje trenér Jan Slavík svým svěřenkyním?

Ligové utkání Dornbirnu ve Vídni jsme si natočili a všechny naše hráčky dostaly cédéčko, aby si mohly tento duel na počítači doma přehrát. Trenér Slavík již s hráčkami provedl rozbor tohoto utkání, kde upozornil na herní situace soupeře.

Za rakouský tým chytá výborná německá brankářka Sabrina Szabová. Hráčky v poli jsou mladé, velice běhavé, určitě to bude zajímavé utkání.

Po sobotním střetnutí čeká písecké házenkářky „anglický“ týden, když ve středu doma hostí v jihočeském derby Jindřichův Hradec a v sobotu sehrají v Rakousku odvetný zápas evropského poháru. Zvládnou hráčky tak náročný program?

Bude to hodně náročné, neboť nám nezačne jeden „anglický“ týden, ale praktickyto budou tři týdny. Jak už bylo řečeno, tuto sobotu sehrajeme doma pohárový zápas s Dornbirnem, ve středu od 18.30 hodin interligové utkání s Jindřichovým Hradcem, opět na domácím hřišti. A příští sobotu nás čeká odvetné střetnutí evropského poháru v Rakousku.

Ve čtvrtek 17. listopadu nás od 17 hodin čeká zápas Českého poháru s Porubou, ve kterém budeme hrát o postup do semifinále a v neděli 20. listopadu nás čeká interligové utkání v Praze se Slavií.

Další zápas, který jsme měli sehrát doma se Sencem, byl odložený na prosinec, takže 27. listopadu sehrajeme zápas devátého kola v Nitře. Všechno to jsou hratelní soupeři, se kterými bychom měli bodovat.

Program je to velice náročný, proto jsme našim hráčkám zajistili rehabilitaci v píseckém Harmony Wellness clubu, kde absolvují koupele, masáže a další procedury. Samozřejmě si přejeme, aby se nám nikdo nezranil.

V současné době jsme v plné síle, kromě dlouhodobě zraněných hráček Veroniky Malé a Veroniky Novotné, které obě tento měsíc čeká plastika předního křížového vazu. Marta Krouská se již plně zapojuje do tréninku a v prosinci by již mohla začít hrát.

Čím byste pozval příznivce házené na dva nejbližší zápasy, které budou sehrány v písecké obloukové hale?

Už několikrát jsem řekl, že si velice vážíme přízně našich fanoušků, kteří chodí na zápasy ve velkém počtu a jsou nám vždy hráčkou navíc. Pokaždé nám vytvoří skvělou atmosféru.

Věřím, že tomu tak bude nejen v zápasech proti Dornbirnu a Jindřichovu Hradci, ale i v dalších utkáních. Jsou to protiklady, protože na zápasy ve velkých městech, jako například v Praze na Slavii, bývají prázdná hlediště.

Za vedení píseckého oddílu mohu slíbit, že naše hráčky nechají v těchto zápasech na palubovce všechny své sílya budou usilovat o vítězství. Kromě připravujících se hráček chystáme i nějaké novinky do haly, havířovská firma tam instaluje zcela novou, špičkovou časomíru, a rovněž se pracuje na koridoru, aby byl zastřešen vchod mezi sportovní a obloukovouhalou.