Krásné počasí provázelo výpravu do městečka v severním Bavorsku, kde se shodou okolností ve stejné době jako mezinárodní závod konal i filmový festival.

S chutí a dobrou náladou se po přenocování v rodinném penzionu manželů Weissových milevské gymnastky pustily do bojů o krásné poháry a jiné ceny. Děvčata doprovodila trenérka Lucie Tollingerová, jako rozhodčí výpravu doplnila Dana Vojtová.

V kategorii děvčat narozených v roce 2003 startovaly tři milevské závodnice. Sabina Kubíčková získala 11. místo, Natálie Kotašková skončila na výborném 5. místě a největší radost pro milevské i české barvy přivodila Tereza Kutišová, která se stala celkovou vítězkou této kategorie.

Kromě ceny a nádherného poháru si vyslechla na svojí počest i českou hymnu. Celá milevská výprava byla v záplavě kategorií, kdy se hrála na počest vítězek jen ruská hymna, doslova zaskočena tímto úspěchem své talentované závodnice.

Ve dvojboji volných sestav se představily Vivien Němečková (5. místo) a Linda Laláková (14. místo) z celkového počtu 18 startujících. Starší děvčata měla velmi silnou konkurenci jednadvaceti gymnastek, nicméně jejich umístění v první desítce bylo velmi úspěšné. Karolína Kreisslová se umístila na sedmém a Natálie Křížová na devátém místě.

DANA VOJTOVÁ