Ve skupině „E“, která se zde hrála, bylo nalosováno pět mužstev: domácí Sokol Písek (Jihočeská liga), FBC Falcons Žižkov (Pražský + Středočeský přebor), FbC Rippers Praha (Pražská + Středočeská soutěž), Orel Rtyně v Podkrkonoší (2. liga) a Sokol Benátky (3. liga).

První zápas sehrály písečtí florbalisté s celkem FBC Falcons Žižkov. Na domácích hráčích byla znát nervozita a z toho pramenily i chyby, které hosté v 11. minutě potrestali a dostali se do vedení. Naštěstí se podařilo brzy, už ve 13. minutě srovnat, když k obratu zavelel brankou kapitán domácích Koutník.

Po delší době vyrovnané hry bez větších šancí poslal domácí do vedení šest minut před koncem Měřička. Žižkovským se již ani při hře bez brankáře nepodařilo vyrovnat, a tak utkání skončilo 2:1. Domácí si tak připsali cenné tři body.

K druhému utkání nastoupili Písečtí proti favoritovi skupiny, druholigovému Orlu Rtyně v Podkrkonoší. Domácí vlétli na soupeře bez respektu a prakticky po celý zápas diktovali tempo hry. Ovšem hosté udělovali lekci z produktivity.

Na první branku hostů z 12. minuty dokázali domácí brzy odpovědět v 16. minutě brankou Čuky. Ovšem poté rtynští florbalisté oskočili brankami ze 17., 24. a 29. minuty až na 4:1. Domácí se ještě pokusili o zvrat, když ve 40. minutě dvěma rychlými brankami Mikeše a Měřičky se dotáhli až na 4:3.

Tři minuty před koncem sahali písečtí hráči po vyrovnání, bohužel Bouček přestřelil odkrytou branku. V poslední minutě při hře bez brankáře pak hosté završili skóre na 5:3.

První nedělní utkání bylo s „papírově“ nejslabším soupeřem, pražskými FbC Rippers. Zápas tyto předpoklady od první minuty naplňoval. Písečtí soupeře jasně přehrávali a ten hrozil jen z ojedinělých brejků. A tak ve 14. min. bylo skóre 4:0, když branky vstřelili Bouček, Mikeš, Čuka a Měřička.

V téže minutě ještě pražští hráči zkorigovali na 4:1. Pak opět začali úřadovat domácí, kteří brankami Mikeše, Čuky a Boučka posunuli stav zápasu na 7:1. Dvě minuty před koncem ještě hosté upravili na 7:2. Domácí vybojovali další tři body a již bylo jisté, že o postup budou hrát v přímém souboji v posledním utkání.

Do posledního zápasu s třetiligovým Sokolem Benátky nastoupili domácí borci plni chuti po vítězství a postupu. Od první minuty si Písečtí vytvořili velké množství vyložených šancí, ovšem štěstěna byla nakloněna soupeři, a tak žádná z nich neskončila brankou.

Z rychlých brejků zahrozili hosté a v 8. minutě svítilo na tabuli skóre 2:0 pro Benátky. V 11. min. povzbudil písecký tým brankou obránce Hanzlík, potom ale opět zaváleli hosté, když odskočili až na 4:1.

Písečtí se nenechali tímto stavem srazit na kolena a povzbuzováni diváky dokázali postupně převzít otěže utkání a brankami Mikeše, Čuky a dvěma góly Prokopce se ujali vedení v utkání 5:4. Benátky ještě ve 31. min. vyrovnaly na 5:5, ale to bylo poslední, na co se zmohly.

V nádherném závěru utkání Mikeš dalšími dvěmi brankami završil hattrick. Další góly pak přidali Čuka a Měřička, a tak utkání skončilo vítězstvím píseckých florbalistů v poměru 9:5. A oslavy mohly začít.

Mužstvo Sokola Písek tak s devíti body postoupilo, poprvé ve své historii, ze druhého místa do druhého kola poháru České pojištovny. Ve druhém kole písečtí hráči s největší pravděpodobností, opět v domácím prostředí, přivítají týmy T. B. C. Králův Dvůr (2. liga), FBC Panhers Praha (2. liga), FBC Most a SKP Olympia Kutná Hora (oba 3. liga).

Sestava Písku: Batěk, Salát – Bartůněk, Bouček, Brůžek, Cibulka, Čuka, Hanzlík, Huťan, Jaroušek, Koutník, Lipovský, Marek, Měřička, Mikeš, Novotný, Popela, Procházka, Prokopec, Stejskal, Švehla. Trenér Milan Kavulok.

PAVEL BATĚK