DHC SLAVIA PRAHA – SOKOL PÍSEK 27:31 (13:16)

Družstvu Písku se v ligových ani pohárových zápasech proti Slavii nikdy moc nedaří, tentokrát ale bylo všechno jinak. Jihočešky porazily nepříjemného soupeře, který nastoupil bez Kutlvašrové, o čtyři branky. Píseckým házenkářkám se nedařilo ubránit nejlepší hráčku republiky za loňský rok Kláru Černou.

Sestava a branky Písku: Brožová, Procházková – Luzumová 6, Vrabcová 4, Borovská 4, Stellnerová 4, Rusfelová 2, Janoušková 1, Keslerová 3, Dvořáková 1, Lidová 3, Kadeřábková 2, Veselá 1, Novotná.

SOKOL PÍSEK – HANDBALL MC DONALD NEUSTADT 34:30 (13:14)

Vyloučení 3:4, Čk 0:2, sedmičky 1/1:4/3, rozhodčí Letev, Hanák. Nejvíce branek Neustadtu: Grigaite 11, Matuschkowits 7/3.

Sestava a branky Písku: Brožová, Procházková – Vrabcová 3, Borovská 6, Lidová, Novotná, Rusfelová, Luzumová 9/1, Janoušková 4, Keslerová 4, Stellnerová 5, Dvořáková 3, Fialová.

Bylo to tvrdé utkání, ve kterém se píseckému celku nepodařil vstup do utkání a již v 6. min. prohrával 0:5. V dalším průběhu zápasu pak soupeř vedl 12:6, poté se ale Jihočeškám podařilo do poločasu snížit na 13:14.

Píseckým hráčkám se nedařilo ubránit pivotku Grigaite, autorku 11 branek, a Matuschkowits. V útoku se nedařilo proměňovat i ty nejvyloženější šance, které vychytala vynikající brankařka Neustadtu.

Ve druhé půli byl zápas vyrovnaný až do 22. min., kdy byl stav 25:24. V rozmezí od 23. do 24. min. se podařilo Písku získat náskok 31:26. Soupeři se pak ještě podařilo snížit stav na 31:29, ale Písek si již výhru nenechal vzít.