Protivínští borci dali o sobně v silné konkurenci hodně vědět. Na turnaji startovalo ve všech kategoriích bezmála 300 závodníků z mnoha zemí, kromě ČR například ze Slovenska, Polska, Slovinska, Maďarska či z Ukrajiny, což již před začátkem turnajem značilo, že turnaj bude mít kvalitní úroveň.

Celý den byl velmi náročný jak pro závodníky, tak pro jejich trenéry, neboť se bojovalo až do večerních hodin. Všichni protivínští taekwondisté dali do svých bojů veškeré síly a dovednosti, a za podpory rodičů a dalších svých nejbližších se za velkého povzbuzování prosadili.

Jako první nastoupil Jakub Chudomel, kterému se tentokrát nedařilo vyhrát svůj zápas o postup ze skupiny a prohrál na body, stejně tak i Daniel Trubka. Zato Zuzana Doubková a Jaroslav Šídlo se velmi dobrými výkony probojovali až do boje o medaile, kde jim chybělo trošku štěstí, aby se poprali o nejcennější kovy. Nakonec z toho byla krásná třetí místa.

Patrik Pišingr se nezalekl starších a větších soupeřů, vyhrál své zápasy a získal tak svůj první titul mistra republiky. Adéla Kubičková se rovněž nezalekla, a i přesto, že bojovala až ve večerních hodinách, obhájila titul z minulého roku a právem se stala dvojnásobnou mistryní republiky.

Protivín by mohl být hrdý na tyto závodníky a měl by je podporovat za jejich vzornou reprezentaci, protože dělají dobré jméno městu v tak silné konkurenci.

Umístění: 1. místo a titul mistra republiky získal Patrik Pišingr, titul mistryně republiky vybojovala také Adéla Kubičková, 3. místo získali Jaroslav Šídlo a Zuzana Doubková.

Trenér Milan Zobal byl s výkony svých svěřenců spokojen: „Pro nás to bylo úspěšné mistrovství, všem závodníkům patří poděkování za jejich odvedené výkony.“