To z pověření Jihočeského krajského atletického svazu uspořádal domácí oddíl Atletika Písek.

Za deštivého počasí se v kategorii dívek střetla družstva: SK Čéčova České Budějovice, TJ Nová Včelnice, TJ VS Tábor, TJ Sokol Milevsko, TJ Sokol České Budějovice, TJ Jiskra Třeboň a Atletika Katovice.

V českobudějovickém družstvu SK Čéčova hostovaly Sabina Mikotová, Monika Chocholová, Anna Pintová a Tereza Suchanová z chyšeckého atletického oddílu.

Sabina Mikotová startovala ve vrhu 3 kg koulí a výkonem 6,32 m obsadila sedmé místo, ve skoku vysokém výkonem 110 cm obsadila dvanácté místo.
Druhá chyšecká atletka Anna Pintová v hodu 150 g míčkem dosáhla výkonu 28,35 m a obsadila 9. místo, ve skoku vysokém zdolala 125 cm a skončila sedmá.

Další chyšecká závodnice Monika Chocholová běžela 1500 m a časem 7:11,29 min. obsadila pěkné šesté místo. Monika startovala i ve třetím rozběhu na 60 m a v něm obsadila šesté místo za 10,67 sek.

Jmenovaná děvčata rovněž běžela štafetu 4 x 200 metrů a v ní obsadila páté místo v čase 2:21,91 min. Svůj první závod absolvovala rovněž chyšecká Tereza Suchanová, která v hodu 150 g míčkem skončila na výborném třetím místě za výkon 43,81 m a ve vrhu 3 kg koulí dosáhla výkonu 6,53 m, což znamenalo šesté místo.

Děvčata z Čertovy hrbatiny tak přispěla k druhému místu družstva SK Čéčova České Budějovice, které získalo 129 bodů. V soutěži mladších žákyň startovala také děvčata milevského Sokola. V celkovém pořadí druhého kola skončila na pátém místě se ziskem 42 bodů. V jednotlivých disciplínách dosáhla těchto výkonů a umístění:

60 m – 1. rozběh: 6. Adéla Záhorová 8,68 sek. (celkové šesté místo), 150 m – 1. rozběh: 5. Adéla Záhorová 22,01 sek. (celkové osmé místo). Výška: 4. Hana Váchová 131 cm, 10. Karolina Řezáčová 120 cm, dálka: 3. Adéla Záhorová 441 cm, 8. Hana Váchová 408 cm, míček 150 g: 1. Hana Váchová 45,21 m, 7. Karolina Řezáčová 33,14 m.

Pořadí 1. kola KPD mladších žákyň: 1. TJ VS Tábor 133, 2. SK Čéčova České Budějovice (s chyšeckými atletkami) 129, 3. TJ Nová Včelnice 103, 4. Sokol České Budějovice 49, 5. Sokol Milevsko 42, 6. TJ Jiskra Třeboň 23, 7. Atletika Katovice 7 bodů.

V kategorii mladších žáků se ve druhém kole utkala družstva: TJ Nová Včelnice, SK Čéčova České Budějovice, TJ Sokol Milevsko, TJ Sokol České Budějovice, TJ VS Tábor a TJ ČZ Strakonice.

I v kategorii chlapců hostovali chyšečtí atleti Pavel Gocala, Jindřich Mareš, Jan Mašek a Tomáš Vostřák za českobudějovickou Čéčovku. Z nich se nejlépe dařilo Pavlu Gocalovi, který pro družstvo získal maximální počet 33 bodů za tři vítězství. Ve vrhu 3 kg koulí vyhrál výkonem 8,83 m.

Chyšecký atlet uspěl i v běhu na 60 m, když ve třetím rozběhu jasně zvítězil a vynikajícím osobákem 7,98 sek. byl celkově první. Tento výkon je v průběžných republikových tabulkách sedmý. Ve své třetí disciplíně pak Gocala obsadil první místo v úvodním rozběhu ve vynikajícím čase a osobním rekordu 19,47 sek. A tímto časem je v průběžných republikových tabulkách na šestém místě. Těmito časy se tak chyšecký závodník zařadil mezi nejlepší sprintery republiky.

Druhý chyšecký závodník Jindřich Mareš dosáhl ve skoku vysokém výkonu 120 cm a obsadil čtvrté místo, v běhu na 1500 m skončil v čase 5:51,04 min. rovněž čtvrtý.

Jan Mašek v běhu na 1500 m obsadil sedmé místo časem 6:12,40 min. a v hodu 150 g míčkem obsadil výkonem 37,26 m patnácté místo. Další chyšecký atlet Tomáš Vostřák skončil v běhu na 1500 m osmý v čase 7:10,99 min. a v hodu 150 g míčkem byl devatenáctý výkonem 33,34 m.

Štafeta Čéčovky s chyšeckými atlety Maškem, Marešem a Vostřákem obsadila v běhu na 4 x 200 metrů třetí místo v čase 2:19,69 min. Družstvo SK Čéčova České Budějovice druhé soutěžní kolo vyhrálo s celkovým počtem 147,5 bodu.

Startovali i milevští kluci, kteří ve druhém kole skončili s dvaceti body pátí. V jednotlivých disciplínách dosáhli těchto výkonů a umístění:

60 m – 1. rozběh: 4. Jan Fleischmann 8,75 sek. (celkové páté místo), 2. rozběh – 4. Jan Myslivec 9,06 sek., 3. rozběh – Josef Tábor 9,15 sek.
150 m – 1. rozběh: 3. Jan Fleischmann 20,98 sek. (celkové třetí místo), 2. rozběh – 6. Adam Hečko 23,53 sek. 60 m překážek – 3. rozběh: 1. Adam Hečko 11,99 sek. (celkové šesté místo).

Pořadí mladších žáků ve druhém kole KPD bylo následující: 1. SK Čéčova České Budějovice (s chyšeckými atlety) 147,5, 2. TJ Nová Včelnice 141, 3. TJ Sokol České Budějovice 81,50, 4. TJ VS Tábor 63,5, 5. Sokol Milevsko 20, 6. TJ ČZ Strakonice 16,50 b.

Finále KPD mladšího žactva se uskuteční 18. září na atletickém stadionu v Táboře.

V sobotu 11. června se na atletickém stadionu TJ Sokol v Českých Budějovicích uskutečnilo v rámci krajského atletického přeboru mužů a žen Open druhé kolo krajského přeboru družstev mužů a žen, které uspořádal domácí oddíl TJ Sokol.

Za velmi teplého počasí startovaly také atletky z oddílu TJ Sokol Milevsko, které vyhrály první kolo před Pískem a Třeboní. Milevské atletky si velmi dobře vedly i ve druhém kole, které bezpečně vyhrály se 46 pomocnými body před Třeboní (14 pomocných bodů). K soutěži se nedostavily písecké atletky, a tak se jim odečítá jeden hlavní bod.

Po druhém kole je pořadí družstev žen následující: 1. TJ Sokol Milevsko 6 hl. a 107 pom. bodů, 2. TJ Jiskra Třeboň 3 HB a 34 PB, 3. Atletika Písek 1 HB a 26 PB.

Třetí, závěrečné kolo KPD žen, se uskuteční 3. září opět na atletickém stadionu Sokola v Českých Budějovicích. V něm stačí milevským ženám pouhá účast k zisku mistrovského titulu pro rok 2011.