Klub GSK Tábor uspořádal jubilejní 10. ročník závodu Táborský pohár. Milevské gymnastky byly úspěšné hned v první kategorii, kterou vyhrála Tereza Kutišová, čtvrtá byla Sabina Kubíčková, sedmá Natálie Kotašková, a patnácté místo obsadila o rok mladší Linda Houdová.

Ve druhé kategorii startovala Vivien Němečková, která se tentokrát po chybičkách se švihadlem musela spokojit se čtvrtým místem. Dvanáctá byla Linda Laláková.

V kategorii ročníku narození 2000 nenašla přemožitelku Natálie Křížová a soustředěným výkonem, vedena trenérkou Petrou Annou Kofroňovou, s přehledem zvítězila ve dvojboji sestav bez náčiní a se švihadlem.

Shodou okolností obě tyto sestavy Natálie opouští, neboť od příští sezony postupuje do vyšší kategorie a bude muset natrénovat nové sestavy s míčem a kuželi.

Karolína Kreisslová závodila ve své kategorii mimo soutěž, protože startuje ve vyšší úrovni obtížnosti, než byla vypsána na Táborském poháru, ale na její s chutí provedené sestavy, byla radost se dívat. Poslední zástupkyní milevského klubu byla dorostenka Adriana Havlíková, která, i když stále bojuje se zraněným kolenem, dokázala předvést sestavu s obručí na velmi pěkné úrovni. S kuželi na tom byla Adriana hůře, ale celkově vybojovala velmi slušné šesté místo.

Pro milevské závodnice a trenérky Petru A. Kofroňovou a Lucii Tollingerovou začíná období, kdy již budou připravovat základy nových sestav, které představí v podzimním období.

DANA VOJTOVÁ