Potřetí v řadě se tak stali vítězem této soutěže.

Sobota – první zápas:

HC ŠD PÍSEK – SK TÁBOR 7:4 (5:1, 0:1, 2:2)

První finálový duel přilákal do hokejbalové arény v Písku na 250 diváků, ti nejprve zatleskali starostovi Písku Ondřeji Veselému, který přišel vhodit úvodní buly. V domácí sestavě chyběl zraněný Rod, kterého nahradil Jakub Kovář, bronzový z nedávného hokejového mistrovství světa na Slovensku.
Písečtí v šatně odložili respekt ze zkušeného soupeřova gólmana Straky a hned od začátku ho zasypali sprškou střel.

A když v čase 6:57 svítilo na tabuli skóre 3:0, vzal si hostující trenér Pátek oddechový čas. První branku vstřelil Jakub Kovář, na jehož přesnou střelu zápěstím Straka vůbec nereagoval.

V čase 6:48 se poprvé v zápase prosadil David Všetečka a načal tím svoje střelecké galapředstavení. Za devět vteřin to už bylo 3:0, po nádherné spolupráci celé první lajny zakončoval svým typickým způsobem Hromádka.

Hosté se před domácího gólmana dostali poprvé až v 8. minutě a Portl snížil na rozdíl dvou gólů – 1:3. Písečtí ale s odpovědí neotáleli a již za 12 vteřin opět skórovali: z ostrého úhlu se prosadil znovu David Všetečka. Třetinu snů završil v 15. minutě Přibyl, který od modré vymetl šibenici hostující svatyně – 5:1.

Přestávkový program pak zpestřilo vystoupení píseckých mažoretek a divácká střelecká soutěž.

Druhá třetina patřila naopak hráčům od Jordánu. Zbytečné fauly domácích borců dostávaly soupeře do zápasu a v čase 23:56 snížil T. Gartner na 2:5. Hosté pak měli dvě další příležitosti při dvou za sebou jdoucích dvojnásobných přesilovkách, ale David Gába v brance byl pozorný.

I před poslední třetinou se na hřišti objevily půvabné dívky a v oranžovo–černých kostýmech roztleskaly přítomné diváky. Vstup do třetí třetiny vyšel znovu lépe hostům, kteří snížili Menzlem na 3:5 a s oddechovým časem přispěchal i trenér Čapek. Ve 36. min. to bylo 6:3, když v početní výhodě završil svůj hattrick domácí David Všetečka, kterému míček naservíroval jeho dvorní nahrávač Kovář.

Jenže hosté nesložili zbraně a za 11 vteřin lovil D. Gába míček z branky počtvrté, když odražený balonek od zadního mantinelu doklepl za jeho záda Portl. Poté ale D. Všetečka svým čtvrtým gólem v zápase dal výsledku konečnou podobu a finálová série se tak stěhovala do Tábora.

Branky: D. Všetečka 4 (Kovář 4, M. Všetečka, Kubeš), Kovář (D. Všetečka), Hromádka (Kabele, Habart), Přibyl (J. Roth, M. Všetečka) - Portl 2 (Zayml, Menzel), T. Gartner, Menzel (T. Gartner). Vyloučení 7:6 (navíc hostující Drda 10 OT + OK), využití 1:1.

Sestava Písku: D. Gába – M. Gareis, Bárta, Přibyl, M. Všetečka, Vážný, Kozák, Pelc, Sup, Marek – Kabele, Hromádka, Habart – Sýbek, O. Gába, J. Roth – Kovář, D. Všetečka, Kubeš – Volf, V. Roth, Mergl.

Písecký trenér Vít Čapek po utkání řekl: „Vlétli jsme do zápasu neuvěřitelně, byla to naše nejlepší třetina v sezoně. Pak jsme trochu polevili a zbytečně faulovali, ale v brance nás držel David Gába. V Táboře to bude těžké, na malém hřišti domácí umí a jejich přesilovky tam jsou smrtící, musíme hrát bez faulů.“

Neděle – druhý zápas:

SK TÁBOR – HC ŠD PÍSEK 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Písecký trenér Čapek musel udělat v sestavě jedinou změnu, Davida Gábu, který odcestoval na reprezentační soustředění, v brance nahradil Karel Buček. Ten se stal hrdinou své družiny.

Hráči Tábora, kteří si nepřipouštěli, že by se série nestěhovala zpět na rozhodující zápas do Písku, se do Švantláku zakousli hned od úvodního vhazování a gólman Buček měl po pěti minutách již sedm ostrých zákroků.

Jako první ale s ukazatelem skóre pohnuli hosté, v čase 10:32 otevřel účet zápasu Jakub Kovář. Druhou smrtící ránu pak za půl minuty zasadil Milan Hromádka, pro kterého míček v koutě vybojoval Marek „Kličko“ Habart.

Druhá patnáctiminutovka byla v režii domácího týmu. Ti mohli snížit po Zaymlově střele, která ale pouze orazítkovala horní tyč hostující branky. V čase 20:59 vystřelil od modré domácí Portl, gólman Buček vyrazil míček před osamoceného Zaymla a bylo to 1:2.

Poslední třetina byla obrovskou bitvou, ve které sehrál hlavní roli písecký brankář Buček. Ten si ve 32. min. poradil s šancí Portla a poté si na něm vylámal zuby i nebezpečný Hrouda. Hosté mohli jít do dvoubrankového vedení ve 38. minutě, ale David Všetečka a po něm i Kubeš gólmana Straku nepřekonali.

Tři minuty před koncem zatrnulo všem přítomným divákům, to když písecký Habart obětavě padl do střely a hokejka domácího útočníka mu přerazila nos. Píšťalka obou rozhodčí však zůstala nepochopitelně němá.

V čase 44:12 si hokejky se šavlemi spletli domácí Koktan a hostující Přibyl a oba putovali na trestnou lavici. Táborský trenér Pátek pak ve snaze o vyrovnání odvolal gólmana Straku. Jenže na polovině hřiště vypíchl míček táborským obráncům David Všetečka a pro Kováře už nebyl problém dostal balonek do prázdné branky – 1:3.

Hokejbalisté Švantláku tak potřetí za sebou převzali pohár pro vítěze oblastní ligy. Po slavnostním ceremoniálu a předání medailí, které narušovali opilí táborští fanoušci, se oslavy přesunuly od Jordánu ke zlatonosné Otavě. A stálo to za to.

Branky: Zayml (Portl, Hrouda) – Kovář 2 (D. Všetečka 2), Hromádka (Habart, M. Gareis). Vyloučení 6:5 (navíc domácí Burda 10 OT), 150 diváků.

Sestava Písku: D: Buček – (Kukrál) – M. Gareis, Bárta, Přibyl, M. Všetečka, Kozák, Vážný, Pelc, Marek, Sup – Habart, Hromádka, Kabele – Sýbek, O. Gába, J. Roth – Kovář, D. Všetečka, Kubeš – V. Roth, Volf, Mergl.

Trenér Vít Čapek po utkání spokojeně řekl:„Po roce se v Písku sešla opět výborná parta a už během základní části jsme hráli výborný hokejbal. Za to, že jsme dokázali vyhrát potřetí za sebou, a to jako jediní v historii jihočeského hokejbalu, před hráči hluboce smekám. V play off náš výkon vždy graduje a letos se to opět potvrdilo. Obrovské poděkování patří i našim oranžovým fanouškům, v Táboře nám vytvořili doslova domácí prostředí.“

MICHAL GAREIS