V individuálním klasickém dlouhém závodě obsadila vynikající sedmé místo. Na sedmnáctiminutové trati zaostala za vítěznou Sabine Eichenbergerovou, veteránkou a legendou tohoto sportu, o dvacet sekund a k zisku medaile jí chybělo deset sekund. Ve dvoukolovém, téměř minutu a půl dlouhém sprintu, pak obsadila osmou příčku.

Po několika letech stagnace Anna, někdejší několikanásobná juniorská mistryně světa, zúročila tvrdý a systematický trénink. Letos výrazně zrychlila a také těžkou divokou vodu zvládá bez problémů. V budoucnu by se ráda při vrcholné mezinárodní soutěži postavila i na stupně vítězů. Příležitost k tomu bude mít za dva týdny v německém Augsburgu, na mistrovství světa ve sprintu.

Pavlína Zástěrová (18) závodí pouze ve slalomu, letos si však „odskočila“ ke sjezdu jako doplňkové disciplíně s motivací startu na sjezdovém mistrovství světa juniorů.

Ten hostí koncem července slezská Opava a řeka Moravice. Pavlína startovala minulý víkend na Českém poháru na této trati a vynikající fyzickou kondici ze slalomu prodala mezi specialistkami – sjezdařkami třetím místem celkově v dlouhém sjezdu i ve sprintu.

V obou případech byla druhá mezi juniorkami, což také znamenalo dvě stříbra z juniorského mistrovství ČR a hravě zvládnutou nominaci do čtyřčlenné reprezentace na světový šampionát juniorů. Šanci na přední umístění bude jako slalomářka mít, vzhledem k délce trati a mírně odlišné technice, zejména ve sprintovém závodě.

Ostatní písečtí závodníci startovali o uplynulém víkendu na rychlostní regatě v Chomutově a raftových závodech na divoké vodě pražského trojského kanálu.

TOMÁŠ ZÁSTĚRA