Starší minižáci Sršni Sokola Písek odjížděli na mistrovství ČR do Týna nad Vltavou jako tým pasovaný odborníky na první místo. O to byly zápasy pro hráče těžší.

V prvním zápase čekal Sršně jediný papírově slabší soupeř, Sokol Hradec Králové. V průběhu zápasu Sršni postupně navyšovali svůj náskok a střídali všech patnáct hráčů. Nakonec zvítězili téměř o třicet bodů.

SRŠNI SOKOL PÍSEK – SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ 74:45 (24:5, 22:11, 20:13, 8:16)

Body Písku: R. Pták 18, Borovanský 10, Švarc 8, Kratochvíle 7, Adamczyk a Z. Blažek po 6, Krejčí 5, D. Blažek 4, Bartoš 3, Mikolášek, Vokatý a Gareis po 2, Urban 1.

Poté Sršně čekal jeden z favoritů turnaje, BK Pardubice. V jejich středu nastupuje hráč, který svými tělesnými parametry patří mezi zápasníky těžké váhy. Do zápasu Sršni vstoupili s jasným úkolem, přenášet balon na útočnou polovinu co nejrychleji a soupeři naopak nedovolit dopravit balon pod vlastní koš a neumožnit přihrávku na nejvyššího hráče turnaje.

Vstup do zápasu se sice Sršňům povedl excelentně, ale soupeř během dalších dvou čtvrtin zápas obrátil, takže do poslední čtvrtiny vstupovali Sršni s jednobodovým mankem. V tu dobu Sršni opět zabrali a dokázali, hlavně zásluhou výborného výkonu Švarce, zvítězit.

SOKOL SRŠNI PÍSEK – BK PARDUBICE 59:55 (24:10, 12:16, 12:23, 11:6)

Body Písku: Švarc 17, R. Pták 15, Krejčí 11, Kratochvíle a Z. Blažek po 6, Bartoš a Urban po 2.

Na utkání s ostravskými Snakes se písečtí kluci patrádně vyhecovali. Tento zápas rozhodla jednoznačně smršť v prvních pěti minutách. Od druhé čtvrtiny se hra postupně vyrovnala, ale výhru si Písečtí už vzít nenechali.

SRŠNI SOKOL PÍSEK – SNAKES OSTRAVA 58:45 (12:7, 17:11, 14:12, 15:15)

Body: R. Pták 16, Krejčí 14, Kratochvíle 8, Gareis a Bartoš po 6, Švarc 3, Z. Blažek a Vokatý po 2.

Poslední zápas přinesl vrchol minižákovské sezony. Obě družstva byla odhodlána udělat pro výhru cokoliv. Při takticko technické poradě trenéři rozhodli změnit pořadí pětek, nasadili jako první do utkání pětici vedenou rozehrávačem Švarcem.

Ta nezahájila úplně ideálně. Sokolové z Prahy se během dvou minut dostali do vedení 10:0. Po oddechovém čase se Sršni zdravě naštvali a hra se dostala do jejich režie. Výsledkem byla několikabodová ztráta po první čtvrtině.

Ve druhé části měl dát souboj Pták – Hartig směr dalšímu vývoji utkání. Sršni vyhráli čtvrtinu o tři body a do druhé poloviny utkání šli s jednobodovou ztrátou.

Po nervózním začátku to byl pro ně přijatelný výsledek. Ale podobně se nepodařil vstup do třetí čtvrtiny, za dvě minuty dostali Sršni naloženo opět deset bodů. Po time outu se zlepšili, ale do poslední čtvrtiny nastupovali s pětibodovou ztrátou. Celá poslední čtvrtina byla v režii V. Krejčího.

Ještě minutu a půl před koncem zápasu vedl Sokol pražský o dva body, od té chvíle až do konce zápasu už skóroval pouze Víťa Krejčí. Patnácti body z osmnácti v poslední čtvrtině rozhodl tento mladičký štírek klíčový zápas sezony a dotáhl Sršně k mistrovskému titulu!

SRŠNI SOKOL PÍSEK – SOKOL PRAŽSKÝ 61:58 (14:17, 17:15, 12:18, 18:8)

Body: Krejčí 18, R. Pták 10, Švarc, Mikolášek a Kratochvíle po 6, Gareis 4, Adamczyk 3, Z. Blažek, Bartoš, Vokatý a Urban po 2.

V posledním zápase mistrovské sezony nastoupili Sršni proti Kroměříži. Ze zápasu, ve kterém už o nic nešlo, nechtěli udělat selanku, a to se podařilo. Po výhře o dvacet bodů Sršni nejenže získali mistrovský titul, ale za celou sezonu nenašli mezi republikovou elitou jediného přemožitele.

SRŠNI SOKOL PÍSEK – SLAVIA KROMĚŘÍŽ 72:53

Hodnocení turnaje slovy píseckého trenéra Aleše Kyriána:

„Letošní obhajoba zlatých medailí byla zatím nejtěžší. Ne vždy se nám na hřišti vše dařilo a kolikrát jsme si museli sáhnout až na úplné dno svých sil, o to větší pochvalu zaslouží všichni hráči. Předvedli jsme, že nikdy není nic ztraceno a dokud rozhodčí neodpíská konec utkání, je třeba bojovat.

Do All Stars pětky byli vybráni z našeho týmu Radim Pták a Víťa Krejčí, který získal i cenu MVP pro nejlepšího hráče turnaje.

K těmto dvěma tahounům bych vyzdvihl ještě kapitána Jirku Švarce, který má také lví podíl na našem úspěchu. Poděkování za předvedené výkony a vzorné vystupování během celého mistrovství patří samozřejmě všem hráčům. Celoroční úsilí přineslo své ovoce, a tak si můžeme jenom přát, aby klukům poctivá práce na trénincích vydržela co nejdéle.

Dále bych chtěl poděkovat rodičům hráčů za jejich podporu, fanouškům, kteří nás táhli za vítězstvím, a v neposlední řadě pořadatelům za perfektní uspořádání turnaje. Zvláštní poděkování si zaslouží i ostatní trenéři, kteří se podíleli na přípravě týmu: Jirka Švarc, Víťa Krejčí st. a Milan Matějka.“