V základní skupině Sršni postupně porazili BK Prostějov 95:16 a následně BK NH Ostrava 118:20. Ve čtvrtfinále v bodově nejvyrovnanějším utkání zvítězili nad domácím Slavojem Litoměřice 68:46. V semifinále na Sršně čekal nebezpečný soupeř z Ostravy – tým Snakes. Ani on však nebyl ušetřen bodové nadílky a prohrál 40:99.

Ve finálovém střetnutí, které mnozí příznivci sledovali v přímém přenosu na internetu, Sršni po vyrovnané úvodní čtvrtině (11:10) rozstříleli tým Lokomotivy Plzeň 89:38.

O body se ve finále rozdělili hráči takto: Krejčí 35, Hornát a Borovka po 16, Glazer 6, Feit 4, Procházka 3, Český, Matoška, Bednář, G. Pták a V. Pták po 2, Mach 1, Vokatý a Houzer. Celkové skóre Sršňů je 469:170! Nejmladší minižáci navázali na poslední vítězství o dva roky starších spoluhráčů v sezoně 2008 – 09.

Písečtí hráči se prosadili i v hodnocení nejlepších hráčů turnaje, do All Stars teamu byl vybrán Štěpán Borovka, nejcennější individuální ocenění MVP turnaje získal Víťa Krejčí. Mistrovský titul je ovšem výsledkem poctivé celoroční práce všech hráčů.

A ještě komentář trenérů Martina Běleho a Petra Šenfelda:

„Mistrovský turnaj ukázal, že i v této věkové kategorii vyrůstají v řadě týmů talentovaní hráči, kteří v budoucnosti mohou navázat na takové legendy, jako jsou Jiří Zídek či Jiří Welsch. Náš tým prošel turnajem bez větších potíží, a to i přesto, že jsme se na mistrovství nepotkali s nejlepší formou.

Kluci dokázali zabrat v pravý čas, a v utkáních o medaile proti Snakes a Plzni podali nejlepší výkon. Druhým důvodem, proč jsme jasně vítězili, byla výrazná individualita v našem středu – Vítek Krejčí. Byl to on, kdo tým podržel a rozhodl těžký čtvrtfinálový zápas. Ve všech utkáních výborně bránil, získával míče, a pak buď sám zakončoval, anebo přihrál uvolněným spoluhráčům. Ve finále mu při jeho kouscích nejednou zatleskalo celé hlediště čítající téměř pět stovek diváků.

Velkou radost jsme s kolegy trenéry měli i ze snahy kluků produkovat celoplošnou osobní obranu a pak okamžitě přecházet do rychlých protiútoků. Samozřejmě jsme přitom udělali mnoho chyb, ale alespoň víme, na čem máme pracovat.

Velké poděkování patří všem klukům za pracovitost v trénincích a disciplinované chování na turnaji, kolegům trenérům, kteří se na výchově hráčů podíleli a podílejí, a také rodičům za jejich celoroční podporu a skvělé povzbuzování.

Závěrem chceme zmínit, že i náš tým se zapojil do charitativní akce Každý koš pomáhá a přispěl částkou tisíc korun.“

DALIBOR PEŠEK