TJ ZKZ HORNÍ BŘÍZA - HC ŠD PÍSEK 1:6 (0:3,1:0, 0:3)

Tentokrát Písečtí cestovali do daleké Horní Břízy, která v minulém kole doslova urvala dva body v Táboře a věřila si i na Písek. Jeho hráči však neponechali nic náhodě a od začátku střetnutí byli lepším týmem. Úvodní branka padla až ve 12. minutě, když v oslabení utekl hostující Kabele a jeho bekhendové zakončení bylo doslova učebnicové – 0:1.

Ve 14. minutě zatáhl Habart míček do útočného pásma, ideálně namazal O. Gábovi a hosté vedli o dvě branky. To ale nebylo v první třetině všechno, za minutu Všetečka poslal do šance Vážného a ten si s nabídnutou šancí věděl rady, a tak hosté vedli po první třetině o tři branky.

Prostřední část hry patřila domácím, k čemuž jim pomohlo šest vyloučených na straně Písku. Branky se domácí diváci dočkali ve 30. minutě, když si za obranu Písku zaběhl Votava a snížil na 1:3.

Písečtí ale v poslední části hry přidali a odměnou jim byly tři góly v Daňkově brance. Ve 34. minutě zvýšil Sýbek po vzorné spolupráci s Kovářem a O. Gábou. Dvě minuty nato si s domácí obranou pohrál Mergl a střelou do šibenice definitivně umlčel početné domácí publikum, které s pomocí bubnů, trumpet a řehtaček vytvořilo velmi bouřlivou atmosféru.

Konečnou podobu výsledku tohoto zápasu pak dal ve 42. minutě písecký útočník Habart, kterého šikovně našel před brankou Hromádka a bylo to 6:1 pro Jihočechy.

Branky: Votava (Štengl) – Kabele (Hromádka, Přibyl), O. Gába (Habart, Přibyl), Vážný (Všetečka), Sýbek (Kovář, O. Gába), Mergl (M. Gareis), Habart (Hromádka, Bárta).

Sestava mužstva Písku: Buček (Kukrál) – Přibyl, Marek, Kozák, Pelc, Bárta, M. Gareis, Sup – Kabele, Habart, Hromádka – O. Gába, Kovář, Sýbek – Všetečka, Vážný, Mergl. Trenér Vít Čapek.

Tuto neděli je na programu další kolo nadstavbové části, do Písku přijede mužstvo Tábora. Začátek zápasu je v 11.00 hodin.

MICHAL GAREIS