Nejmladší atleti bojovali o krajské medaile a diplomy v bězích na 50 m, 50 m překážek, 600 m, ve skoku dalekém, ve skoku vysokém a nově také v hodu 1 kg medicinbalem.

Na těchto závodech startovali i mladí atleti z Písecka. Závodníci z oddílů TJ Sokol Milevsko a TJ Chyšky měli i šance na zisk medailí, což také potvrdili.
Pořadatel závodů rozhodl, že bude odměňovat medailemi prvních šest závodníků. To byla určitě dobrá myšlenka, když si uvědomíme, že tento přebor měl ve startovních listinách velké množství startujících dětí.

Chyšecká minivýprava čítala tři dívky a jednoho chlapce. Z nich se nejlépe dařilo Nele Koskové, která nejprve v hodu 1 kg medicinbalem vybojovala hodem 5,91 m šesté místo a získala medaili. Hned nato absolvovala skok vysoký. V něm si jí dařilo lépe a výkonem 103 cm získala krásnou bronzovou medaili, když ji od druhého místa dělil pouze jeden nezdařený pokus.

Další medaili pro chyšecký odíl za čtvrté místo v hodu medicinbalem získala Anna Bočanová, a to výkonem 6,10 metru. Anna ještě ve druhém rozběhu na 50 m obsadila časem 9,29 sek. čtvrté místo a do finále nepostoupila.

Anna Bočanová také startovala v devátém rozběhu na 50 m překážek, v němž skončila na čtvrtém místě v čase 10,79 sek. a nepostoupila tak do finále.
Třetí chyšeckou závodnicí na tomto halovém přeboru byla Zuzana Kořánková, která v hodu 1 kg medicinbalem skončila hodem 4,77 m na dvanáctém místě a ve skoku vysokém brala medaili za šesté místo za výkon 90 cm.

V chyšecké výpravě byl i Matěj Kozojed. Ten v hodu medicinbalem obsadil výkonem 6,27 m šesté místo a za toto umístění získal medaili. Poté startoval ve skoku vysokém a i zde bral medaili za páté místo výkonem 100 cm.

Chyšečtí atleti tak získali celkem šest medailí: jednu za třetí, jednu za čtvrté, jednu za páté a tři za šestá místa.

Z milevské výpravy se nejvíce dařilo Elišce Reindlové, která v prvním rozběhu na 50 metrů byla druhá v čase 8,23 sek. a postoupila tak do finále „A“. V něm pak vybojovala skvělé druhé místo a získala stříbrnou medaili za zlepšený výkon 8,05 sek.

Druhou medaili získala Reindlová v běhu na 50 m překážek. Nejprve vyhrála pátý rozběh v čase 9,11 sek., postoupila do finále „A“ a v něm výborným časem 8,84 sek. vybojovala pro Milevsko bronz za třetí místo. Nejcennější kov pak získala v hodu medicinbalem, když vyhrála výkonem 9,31 m.

Druhá milevská závodnice Kristýna Pecková ve čtvrtém rozběhu na 50 m doběhla třetí v čase 9,62 sek. a do finále nepostoupila.Kristýna také startovala ve skoku dalekém, kde výkonem 309 cm obsadila dvanáctou příčku. Ve své třetí disciplíně, běhu na 600 metrů, pak získala deváté místo za čas 2:44,90 min.

Za Milevsko startovala i závodnice Nela Schorníková, která v šestém rozběhu na 50 m doběhla druhá v čase 9,58 sek., ale do finále nepostoupila.
Nela startovala i na 50 m překážek, zde v devátém rozběhu skončila třetí a časem 10,65 sek. do finále nepostoupila.

Milevská atletika měla své zástupce i v kategorii chlapců. Ve třetím rozběhu na 50 m skončil Dominik Pedro druhý a časem 8,67 sek. do finále nepostoupil.

V běhu na 50 m překážek si v pátém rozběhu vybojoval časem 9,53 sek. postup do finále „B“ a v něm vyhrál časem 9,49 sek. Celkově tedy obsadil v této disciplíně páté místo a vybojoval medaili.

Druhý milevský závodník, Dominik Tahy, obsadil v běhu na 600 m čtvrté místo a časem 2:24,80 min. získal medaili. Dominik běžel také 50 m překážek, zde v šestém rozběhu vyhrál v čase 10,68 sek. a postoupil do finále „C“. Toto finále vyhrál v čase 10,08 sek. a celkově skončil na devátém místě.

Posledním zástupcem mladých milevských atletů byl Martin Havlíček, který v hodu medicinbalem získal medaili za čtvrté místo výkonem 8,01 m.
Havlíček startoval i ve čtvrtém rozběhu na 50 m, zde obsadil třetí místo a časem 8,70 sek. do finále nepostoupil.

Milevští atleti tak získali jednu zlatou, jednu stříbrnou, jednu bronzovou, dvě medaile za čtvrté místo a jednu medaili za páté místo, což je velmi dobrá bilance.