DHK ZORA OLOMOUC – SOKOL PÍSEK 21:22 (11:13)

Konečný výsledek jasně napovídá, že zápas byl hodně vyrovnaný a oba týmy bojovaly o vítězství a zisk dvou bodů, které by je posunuly blíže k postupu do play off.

Jihočešky začaly dobře, a přestože se nevyvarovaly chyb, které pramenily z velké nervozity, vyhrály první poločas o dvě branky – 13:11. Jenomže těsný náskok soupeře dokázaly domácí hráčky po změně stran smazat.

Další minuty se nesly ve znamení spousty chyb na obou stranách, důležitost utkání svazovala ruce i nohy všem hráčkám na hřišti. Domácí celek neustále dotahoval těsné vedení Písku, který si nakonec po bojovném výkonu připsal na své konto velmi cenné vítězství a stejně tak i dva body.

Ve velmi dobrém světle se prezentovala dorostenka Veronika Malá, autorka tří branek hostí. Po výhře v Jindřichově Hradci to bylo druhé vítězství píseckého týmu na hřišti soupeře v této interligové sezoně. A přišlo v pravý čas!

Vyloučení 2:3, sedmičky 7/6:2/2, rozhodčí Horáček a Novotný, 350 diváků. Sestava a branky Písku: Vařečková, Skálová, Káplová – Luzumová 7/2, Vrabcová 3, Malá 3, Salačová 3, Stellnerová 2, Borovská 2, M. Janoušková 1, Dvořáková, Krouská, Rusfelová. Trenér Jan Salač.

Nejvíce branek Olomouce: Súkeníková 6, Kočí 5, Fleková 4/1.

Do konce základní části soutěže sehrají házenkářky Písku ještě dva zápasy: první zítra v Mostě a druhý v sobotu 9. dubna doma s Veselím nad Moravou (18.00).

Zítra (2. 4.) se hrají zápasy 25. kola, začátek je vždy v 18.00 hodin:

Most – Písek, Veselí nad Moravou – Trenčín, Bánovce nad Bebravou – ŠKP Bratislava, Poruba – Partizánske, Šaľa – Zlín, J. Hradec – Olomouc. Předehráno: Michalovce – Slavia Praha 29:26.

Písecké házenkářky potřebují v utkání s Mostem naplno bodovat, aby si upevnily osmé místo v tabulce a tím i naději na postup do play off. A nebylo by špatné, kdyby Olomouc klopýtla v Jindřichově Hradci, který, i když je v tabulce poslední, bývá v domácím prostředí hodně nebezpečný.

„Potřebujeme vyhrát, všichni dobře víme, o co v zápase půjde. Myslím si, že máme již natolik zkušené hráčky, které by to měly dokázat,“ řekl k zítřejšímu zápasu předseda píseckého oddílu házené Rudolf Žaba a dodal: „Letošní sezona je pro nás úspěšná, což bychom měli potvrdit i postupem do play off.“