SOKOL PÍSEK - HK SLAVIA VŠ PLZEŇ 31:22 (14:9)

O úvodní branku zápasu se postaral domácí Čtvrtník, ale hosté odpověděli třemi brankami v řadě a ujali se vedení 3:1. V 6. minutě odstartoval Štětina výbornou pětiminutovku domácích, kteří pětkrát skórovali a ani jednou neinkasovali.

Mezi úspěšné střelce se zapsal i Volf střelou z velké vzdálenosti. Písečtí hráči se prosazovali hlavně po pěkných kombinacích a postupně navyšovali své vedení. Ve 13. minutě hráli domácí přesilovku a Hora se prosadil po nacvičené kombinaci. V tu chvíli svítilo na ukazateli skóre 7:5.

Další skvělé okamžiky nabídli hráči Písku po 21. minutě. Neudržitelný byl především Čtvrtník, který se stihl do poločasu prosadit třikrát, ale přidali se k němu i Pek s Hajným. Po jejich brankách skončil první poločas výsledkem 14:9 pro domácí.

Druhá půle začala snahou Plzeňských o vyrovnání. Proti této snaze byl Ťupa, který začal střelecky úřadovat. Od 32. do 47. minuty dokázal vsítit pět branek, jeho sérii narušil pouze Mráz úspěšnou střelou. Pokud se Píseckým něco nepovedlo v útoku, jejich pětibrankové vedení podržel svými zákroky brankář Vosoba.

Ale nejen on, i druhý gólman Trnavský předvedl fantastické zákroky. Nejprve chytil sedmimetrový hod a vzápětí vytěsnil i dorážku, která směřovala do horního rohu branky. Tento počin zvedl diváky ze sedadel.

V závěru Písek své vedení ještě navýšil, když se po rychlých útocích prosadili Pek a Hajný. Pochvalu za velmi dobrý výkon zaslouží především střelci Čtvrtník, Ťupa a Hajný, kteří nejvíce zatížili gólový účet hostů. Vítězství kalí snad jen zranění Peka, který musel být po jednom zákroku soupeře převezen do nemocnice.

V příštím kole cestuje písecké družstvo k zápasu na hřiště vedoucího mužstva soutěže, a to SK Praha 4.

Sedmičky 1/0:0/0, rozhodčí Mára a Čtvrtník. Sestava a branky Písku: Vosoba, Trnavský – Čtvrtník 8, Štětina 1, Šenfeld, Košťál, Ťupa 9, Mráz 3, Bočan, Hora 1, Pek 3, Volf 1, Hajný 5, Marek. Trenér Arnošt Raník.

VÁCLAV HORA