Mezinárodní konkurence závodnic ze čtrnácti zemí a šesti českých klubů byla ohromná. Přehlídka výborných gymnastek z Ruska, Srbska, Chorvatska, Slovinska, Slovenska, Estonska, Litvy, Maďarska, Ukrajiny, Německa, Bulharska, Polska, Velké Británie a Finska byla doplněna českými kluby SKP Brno, SC 80 Chomutov, GiTy Brno, Triumf Praha a milevskými gymnastkami z RG Proactive.

Nejlepším umístěním bylo 10. místo Terezy Kutišové v I. kategorii, na 17. příčce skončila Vivien Němečková.

Pěkný výkon podala ve II. kategorii Natálie Křížová, přesto to v již zmíněné konkurenci stačilo pouze na 17. místo.

Jako poslední nastupovala v kategorii, která byla původně určena pro domácí kadetky, ale vzhledem ke startu zahraničních závodnic se stala obtížnou juniorskou, milevská Karolína Kreisslová. Po výborné sestavě s obručí a rozpačitém úvodu v sestavě s míčem získala 26. místo, když v obruči obsadila 17. pozici.

Milevská děvčata mají nyní před sebou další pohárový závod v Ústí nad Labem, aby se pak v sobotu 9. dubna opět představily v domácí hale v závodě RG Proactive Cup. Na tento podnik očekávají pořadatelé velký sportovní maraton, neboť o závod je velký zájem. Již nyní je na něj přihlášeno přes 140 gymnastek z České republiky a Slovenska.

DANA VOJTOVÁ